Aldatmak Mı Aldatılmak Mı Vicdanı Daha Rahatsız Eder ?

0
57

Bir ilişkiye başladığınızda tüm benliğinizle o ilişkiyi yaşarsınız. Bedeninizle, ruhunuzla, yüreğinizle, gözlerinizle, soluduğunuz havayla bile hatta aynı gökyüzünün altında aynı yıldıza bakarak bile yaşatırsınız o aşk’ı.
Bir insanı sevmek öyle basit bir şey değildir. Herkes sevemez öyle herkesi. Ruhuna dokunması gerek bir kere, kalbine dokunması gerek. Zordur şu zamanda aslında sevebileceğin insanı bulmak. Peki insan sevdiği insanı bulmuşken ne diye başka bir aşk, başka bir koku arama gereği duyar. Üstelik hala hayatında sevgilim diyebileceği biri varken. Hep bir fazlası, hep bir fazlası! İnsanoğlunun bu doyumsuzluğu neden?
Aldatan bir insanin vicdanı rahat eder mı? Ya da şöyle sorayım bir insan aldatıyorsa vicdanı var mıdır ? Aldatan pişman olur evet bir daha ki sefere kadar sürer pişmanlığı. Sıkılınca yine başlar yeni bedenler, yeni gözler, yeni ruhlar aramaya. Yeni diyorum hepsi gider çünkü, yeniler sürekli kendini. Aldatan bir insan bir daha aldatır. Pişmanlığı sadece karşısında ki ona affedene kadardır.
Peki ya aldatılanın vicdanı? Onun vicdanı kendinedir işte, o kendine üzülür, oturup kendini sorgular. Neden bu kadar sevdiğini, neden bu kadar güvendiğini, neden bu kadar inandığını ve neden onun gözlerinde kendini göremezken bile kendini kandırdığını. Günlerce, haflarca, aylarca ve hatta yıllarca düşünür. Yüreğiyle beraber vicdanı da sızlar hatta vicdanının sesi yüreğinin acısının önüne geçer. Anlatılanın vicdanının sızısı yıllarca onunladır artık. Güvenemez kimseye en başta kendine. Yanlış insanı seçtiği için kendine bile güvenmez artık.
Vicdanın acısı diye bir şey var ya. O öyle bir şeydir ki yıllarca ezberinde olan bir şarkı gibi döner beyninin içinde. Unutma! Aldatan bir insanin yoktur vicdanı. Vicdan denen şey kalıp sevendedir. Onun vicdanı kendinedir.

Bahar Demir
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here