Ahu Sungur Kimdir ?

0

AHU SUNGUR KİMDİR?

Ahu Sungur; 5 Şubat 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü Mezunudur. Okul bitince Semaver Kumpanya, Tiyatro Çisenti ve Tiyatro Kedi gibi çeşitli oyunlarda oynamıştır. En son “Bir Komiser Geldi” isimli oyunda Semih Sergen ile başrolleri paylaşmışlardır. 1999 yılında Hakan Yılmaz ve Janset’in başrollerini paylaştığı ‘ Ayrılsak da Beraberiz ’ dizisinde oynadı. Daha sonra Adını Feriha Koydum, Umutsuz Ev Kadınları, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Affedilmeyen, Binbir Gece, Arka Sokaklar, Kurşun Asker, Aşk Meydan Savaşı, Dadı, Mandıra Filozofu gibi dizi ve filmlerde rol almıştır. Şuan O Hayat Benim dizisinde Hülya karakterini canlandırmaktadır. Hayranları tarafından büyük bir ilgi ve sevgi ile takip edilen ender insanlardandır.
Ahu Sungur aynı zamanda “İpek Yücel’in ablasıdır.
2002 yılında Suat Sungur ile evlenmiştir. Ahu Hanım, Suat Bey ile ilk olarak bir canlı yayın programında tanışmışlardır. Suat Bey o zaman bu güzel kadına hemen tutulmuştur. Ancak Ahu Hanım ‘Dünya da bir o bir ben kalsam evlenmem’ demiştir. Fakat zaman geçirdikçe ahu hanım Suat Beyi yakından tanmış ve onun kibarlığına, insanlığına hayran kalmıştır. Mutlu bir evlilikleri olmuştur. 2005 yılında Ege adında oğulları dünyaya gelmiştir. Oğlunda dolayı Ahu Hanım bir süre ekranlara ara vermiştir.

SUAT SUNGUR KİMDİR?
Suat Sungur; 1 Mart 1961’de Denizli’nin köyü olan Civril’de dünyaya gelmiştir.1979 yılında İzmir Gençlik Tiyatrosu kuruluş çalışmalarında bulundu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet konsevatuarı Tiyatro Bölümü’ne giriş yaptı. 1984’de Devekuşu Kabare’ye katıldı ve uzun yıllar bu kurumda çalıştı. 1988’de Dormen Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı ve kapanana kadar bu kurumda oyunculuk yapmaya devam etti. Akbank Çocuk Tiyatrosu’nda 1985 yılından beri birçok çocuk oyununda oynadı. Ayrıca 1984 yılından beri çeşitli televizyon ve sinema filmlerinde oynadı.Tiyatro ve dizi film oyuncusudur. Televizyondaki en uzun soluklu, önemli rolü 7 sezon süren Sihirli Annem’de ilk 5 sezon boyunca canlandırdığı “Avni” karakteridir.

 

 

SUAT SUNGUR’UN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

Cumhurbaşkanı Öteki Türkiye’de
Ömerçip
Sır Çocukları
Kahpe Bizans Sepetçioğlu
Tersine Dünya
Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri
Dikenli Yol
Patron Duymasın
Kaptan
Küçük Hanım Kar Tanesi
Kazı Kazan
Sihirli Annem (Avni / 2003 – 2006)
Sınırlı Aşk
Başımıza Gelenler
Tek Celse
Güler misin Ağlar mısın
Eşref Saati
Bir Demet Tiyatro
Son Kumpanya
Başka İstanbul Yok
Akasya Durağı Mehmet Hoca
Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam İbrahim Müteferrika

 

AHU SUNGUR, SUAT SUNGUR İLE TANIŞMALARINI ANLATIYOR!

Eşim Suat’la (Sungur) ilk tanıştığınızda onu çok antipatik bulduğumu ve dünyada bir tek o kalsa bile birlikte olmayacağımı söylemiştim. Büyük konuşmuşum. Suat’la 13 yıl boyunca sunduğum çocuk programında tanıştık. İlk iki görüşmemizde hep pot kırdı. Daha sonra arkadaşlarımız bizi kukla festivalinde buluşturdu. Sevimli ve huzurlu biri olduğunu düşündüm ve sekiz ay sonra evlendik.

Bizim evimizde demokrasi var. Huzurlu bir aileyiz. Herkes birbirinin özel hayatına saygılı. Suat da çok eğlenceli bir baba.

Oğlumuz Ege, anne ve babasının ünlü olmasından etkilenmiyor. Çünkü biz ‘ünlü’ gibi yaşamıyoruz. Bu bizim mesleğimiz ve biz işimizi yapıyoruz. Benim mesleğim ünlülük değil, ben oyuncuyum. Ünlü olmak seyircinin bize getirdiği bir onay belki de.

Ege’yle çok ilgiliyim. Sadece yoğun çalıştığımda onunla vakit geçiremiyorum. O zaman da çok özlüyorum. Hukukçu bir aileden geldiğini ve kendisinin oyuncu olmasını istemediklerini söyleyen Ahu Sungur, “Aileme sözüm var. Bir gün avukat karakteriyle ekranda olacağım” diyor.
AHU SUNGUR’UN ROL ALDIĞI YAPIMLAR

2011-2012 – Adını Feriha Koydum (Aysun)
2009 – Bu Kalp Seni Unutur mu? ( Asiye)
2007 – Affedilmeyen
2006 – Arka Sokaklar (Gazeteci)
2006 – Binbir Gece (Jale)
2002 – Kurşun Asker
2002 – Aşk Meydan Savaşı
2000 – Dadı
1999-2003 – Ayrılsak da Beraberiz

ödev yaptırma
proje yaptırma
tez yaptırma
tez yazdırma
makale yazdırma
veri analizi
veri analizi yaptırma
istatistiksel analiz
makale hazırlama
tez hazırlama
proje hazırlama
tez yazdır
ödev yaptır
ödev
en iyi tez yazım merkezi
tez yazma
tez yazımı
tez danışmanı
yüksek lisans danışmanlık
akademik danışmanlık
tarih ne
diferansiyel denklemler
ankara evden eve nakliyat
şehirler arası nakliyat ankara
ilden ile nakliyat ankara
best essay
best essay homework
essay writing
essay yazdırma
essay ödev yaptırma
you win
you win hızlı giriş
hepsibahis youwin giriş
diferansiyel denklemler boğaziçi
diferansiyel denklemler formülleri
diferansiyel denklemler konuları

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here