Adem Kılıççı kimdir? Kaç Yaşındadır ve Aslen Nerelidir?

0
Adem Kılıççı kimdir? Kaç yaşındadır ve aslen nerelidir?
Adem Kılıççı kimdir? Kaç yaşındadır ve aslen nerelidir?

Tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir ad haline gelen Adem Kılıççı, hem ülkemizde hem de milletler arası çapta tertip edilen Şampiyonalarında derece elde eden zaferli ve becerili bir sporcudur. Peki, eforlu ve gayretçi yapısıyla geniş kitleler tarafından isminden laf ettiren Adem Kılıççı kimdir? Müsabakalarda azimli ve hırslı biçimde performansını göstererek ekibine ehemmiyetli rakamlar kazandıran Adem Kılıççı aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte, İstanbul’da yer alan Fenerbahçe Boks Şubesi’nin abonesi olarak boks kariyerini sürdüren ve son yarı yılların ses getiren adlarından Adem Kılıççı’nın ayrıntılı yaşamı…

ADEM KILIÇÇI KİMDİR? İŞTE, AYRINTILI YAŞAMI…

Adem Kılıççı, 5 Mart 1986 tarihinde Ağrı’da yaşama gözlerini açmıştır.

Türk boksör Adem Kılıççı, kariyeri vaktince ehemmiyetli galibiyetlere imza atıp pek çok madalyaya layık görülmüştür. İstanbul’da yer alan Fenerbahçe Boks Şubesi’nin abonesi olarak boks kariyerini sürdüren Adem Kılıççı, 2017 sezonunda tertip edilen Survivor müsabakasına katıldı ve burada Ogeday ile finale kalarak müsabakanın ikincisi oldu.

adem

1.89 metre boya sahip Adem Kılıççı,2004 tarihinde reelleştirilen Dünya Boks Şampiyonası’nda ülkemiz için yarışarak gümüş madalya mükâfatını almaya hak kazandı.

Öte yandan 2007 tarihinde reelleştirilen Dünya acemi Boks Şampiyonasında da bronz madalya mükâfatına layık görüldü. 2009 tarihinde İtalya’nın Pescara kentinde reelleştirilen Akdeniz Oyunları’nda gümüş madalya mükâfatını kazandı.

adem

2011’de Ankara’da Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya alan zaferli ve becerili sporcu Adem Kılıççı, 2008 tarihinde tertip edilen Yaz Olimpiyatları’nda 69 kiloda çaba ettiği İngiliz boksör Billy Joe Saunders’e 14-3’lük skor ile yenildi ve bunun sonrasında Yaz Olimpiyatlarına veda etti.

2012’de Londra Olimpiyatları’na katılım gösteren Adem Kılıççı’nın. 1 Şubat 2017 tarihinde doping testinde, yasaklı maddeye bulunması nedeniyle Olimpiyatlardan diskalifiye oldu. Diskalifiye olması sebebiyle aldığı 5’incilik derecesi de iptal edildi.

2013 tarihinde Mersin’de reelleştirilen Akdeniz Oyunları’nda altın madalya mükâfatını almaya hak kazanan Adem Kılıçcı, 2014-2015 Dünya Boks Federasyonu’nun AIBA hakikatleştirdiği APB Profosyonel Boks Ligi’nde Dünya Şampiyonu olarak Rio Olimpiyatlarına katılma hakkı elde etti. Ancak numunesinde yasaklı madde bulunması nedeniyle hak kazandığı Olimpiyatlardaki yerini alamadı.

adem

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here