Adalet Bakanlığı İKM – CTE Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
Adalet Bakanlığı İKM - CTE mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli..
Adalet Bakanlığı İKM - CTE mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli..

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanlara başvuru yapan ve ardından mülakat sınavına giren adaylar gözlerini sonuçların açıklanacağı tarihe dikmiş durumdalar. Toplamda 7 Bin 467 memur alımının yapılacağı infaz koruma memuru (İKM), destek personeli, şoför, kaloriferci, sağlık memuru kadrolarına yoğun başvuru yapılmış ve başvurusu kabul edilen adaylar sözlü mülakat sınavına girmişlerdi. Peki 2018 Adalet Bakanlığı CTE – İKM mülakat sonuçları ne zaman açıklanıyor?

2018 İKM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözlü sınavın geçtiğimiz günlerde sona ermesinin ardından adaylar, sınav sonuçlarına kilitlenmiş durumda. Mülakat sonuçlarının ne zaman yayınlanacağı hakkında bir bilgi vermeyen Adalet Bakanlığı’nın önümüzdeki günlerde sonuçları açıklaması bekleniyor. Adalet Bakanlığı Adalet komisyonları tarafından yapılan sözlü sınavlar 10 Eylül tarihinde başladı. Buna göre adayların en az 70 puan almaları ile mülakat sınavından başarılı olmuş sayılacaklar. CTE (Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü) 7 Bin 467 personel alımı için yapılacak olan mülakat sınavı değerlendirme komisyonları tarafından kazanan adaylar liste halinde adaylara duyurulacak. Asıl olarak kazanan adaylar için daha sonra belge teslim etmeleri istenilecek. Yedek adaylar için ise asıl listeden başvuru yapmayan adayalar için çağırılarak evrak teslimi yapmaları istenilebilir. Bunun için adayların başvuru yaptıkları adalet komisyonları resmi internet sitelerini takip etmeleri ve  hak kaybı yaşamamaları için resmi açıklamalarda istenilen belgeleri zamanında teslim etmeleri gerekmektedir.

Sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 15 gün içerisinde belgelerini teslim etmeyen veya yerleştirme onayının tebliğinden sonra 15 gün içerisinde görevine başlamayan ya da aranılan şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların sözleşmeleri iptal edilecek ve yerlerine puan sıralamasına göre aynı adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu için belirlenen yedek adaylardan yerleştirme işlemi sınav merkezi tarafından yapılacak.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here