Acıbadem Sigorta, İngiliz Sigorta Devi Bupa’ya Satıldı

0
9
Acıbadem Sigorta, İngiliz Sigorta Devi Bupa'ya Satıldı
Acıbadem Sigorta, İngiliz Sigorta Devi Bupa'ya Satıldı

Türkiye’nin en büyük ikinci sağlık sigorta şirketi olan Acıbadem Sigorta, İngiliz sigorta devi Bupa’ya satıldı. İngiliz Bupa, söz konusu satın alma işlemini kendi internet sitesi üzerinden duyurdu.

Şirket, sağlık sigortası alanında yıllık 913 milyon lira prim üretimi ile ikinci sırada bulunan Acıbadem Sigorta’nın satın alınması konusunda anlaşıldığını açıkladı. Satın alma işlemi Rekabet Kurulu onayının ardından resmileşecek. Satış fiyatı ile ilgili ise bir bilgi verilmedi.

500 KİŞİDEN FAZLA ÇALIŞIYOR

Acıbadem Sigorta’nın 500’ün üzerinde çalışanı bulunurken, şirket 600 bin kişiden fazlasına hizmet veriyor. 1974 yılında kurulan İngiltere merkezli Bupa ise, dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden biri konumunda.

“BU İMZADAN DOLAYI MUTLUYUZ”

Bupa Uluslararası Piyasalar CEO’su Simeon Preston, uzun yıllardır Türkiye piyasasını izlediklerini ve büyüme için olağanüstü fırsatlar sunduğuna inandıklarını ifade ederek, “Bu anlaşmayı imzalamaktan dolayı mutluyuz. Acıbadem’in etkileyici büyümesi, birinci sınıf yönetim ekibi ve tüketici odağı bu pazara giriş için harika bir seçim yaptığımızın göstergesi. Bu satın almayı uzun vadeli stratejik yatırımımız olarak görüyoruz.” dedi.

2013’te MALEZYALI ŞİRKETTEYDİ

Acıbadem Sigorta 2013 yılından bu yana Malezyalı yatırım şirketi Avicennia Capital’in kontrolündeydi.You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here