ABD’de Yayımlanan Dergi, Amazon’un Sahibi Bezos’a Çıplak Fotoğraflarıyla Şantaj Yaptı

0
ABD'de Yayımlanan Dergi, Amazon'un Sahibi Bezos'a Çıplak Fotoğraflarıyla Şantaj Yaptı
ABD'de Yayımlanan Dergi, Amazon'un Sahibi Bezos'a Çıplak Fotoğraflarıyla Şantaj Yaptı

Dünyanın en büyük internet satış sitesi Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, ABD’deki tabloid dergisi National Enquirer yayıncısının kendisine şantaj yaptığını iddia etti.

Bezos, Medum adlı internet platformu üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, National Enquirer yayıncısının kendisini tehdit eden e-posta gönderdiğini duyurdu.

ARAŞTIRMAYI DURDURMASINI İSTEDİLER

Bezos, daha önce kendisiyle eski TV sunucusu kız arkadaşı Lauren Sanchez’in özel yazışma ve fotoğraflarını ele geçiren National Enquirer hakkında araştırma başlatmıştı.

National Enquirer’in kendisinden söz konusu araştırmayı durdurmasını istediğini ifade eden Bezos, aksi takdirde kendisinin ve kız arkadaşının uygunsuz fotoğraflarını yayımlamakla tehdit ettiğini yazdı.

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos

SEVGİLİSİNİN DE DEKOLTE FOTOĞRAFLARI VAR

Derginin editörü Dylan Howard tarafından gönderilen e-postalarda, Bezos’un sol elinde telefon tutarken çıplak çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu, ayrıca Bezos’un evlilik yüzüğünün de görüldüğü fotoğraflar arasında sevgilisi Lauren Sanchez’in de dekolte fotoğraflarının bulunduğu iddia edildi.

BEZOS, TEKLİFİ REDDETTİ

Kendisine yapılan teklifi reddeden Bezos, National Enquirer’in ana şirketi olan American Media Inc. (AMI) genel yayın sorumlusu ile avukatı arasındaki yazışmaları da aynı sitede yayımladı.

“SEBEP OLACAĞI KİŞİSEL UTANCI 2. PLANA BIRAKABİLİRİM”

Bezos, “AMI’ın bende sebep olacağı kişisel utancı ikinci plana bırakabilirim, burada daha önemli bir konu var. Eğer benim durumumda olan biri bu tür bir zorbalığa karşı çıkmayacaksa başka kaç kişi çıkabilir?” ifadelerini kullandı.Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here