ABD Hazine Bakanı Yellen’ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacak

0
32
ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacak
ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacak

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Nişancı’nın, Yellen’ın atamasının Senatoda onaylanmasının ardından görevine başlayacağı belirtildi. Nişancı, Yellen’a en yakın isimlerden biri olacak. Özel kalem müdürü, bakanlık makamının faaliyetlerini koordine etmenin yanında, tüm bakanlık personelinin amiri konumunda bulunuyor.

ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacakDidem Nişancı

OBAMA DÖNEMİNDE DE ÇALIŞMIŞTI

Finansal veri hizmetleri ve medya şirketi Bloomberg’in kamu politikaları bölümünde yöneticilik yapan Didem Nişancı daha önce eski ABD Başkanı Barack Obama döneminde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) özel kalem müdürlüğü yapmıştı.

Nişancı, 2018’de Bloomberg’deki görevine başlamadan Promontory Finansal Grup şirketinde çalışmıştı. ABD Senatosu’nun bankacılık komitesinde de görev alan Nişancı, 1998-2001 yılları arasında ise Hazine Bakanlığı’nda görev yapmıştı.

ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacakJanet Yellen

YELLEN İLK KADIN HAZİNE BAKANI OLACAK

ABD Başkanlığı’na seçilen Joe Biden, Kasım 2020’de eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen’ın Hazine Bakanı adayı olduğunu duyurmuştu. Janet Yellen, atamanın ABD Senatosunda onaylanması durumunda ülke tarihinde bu göreve getirilen ilk kadın olacak.

ABD Hazine Bakanı Yellen'ın özel kalem müdürü Türk asıllı Didem Nişancı olacak

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here