5G ve Koronavirüs arasında bağlantı var mı?

0
5G ve Koronavirüs arasında bağlantı var mı?
5G ve Koronavirüs arasında bağlantı var mı?

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de bir grup komplo teorisyeni 5G şebeke ağlarını ateşe verdi. Ortaya çıkan bu tablo İngiltere’de anarşinin giderek yayılacağı ve daha sert sonuçların gündemi meşgul edeceği iddialarını güçlendirdi.

5G Koronavirüsün yayılması için herhangi bir neden oluşturmuyor. bu komplo teorileri bazı çevreler tarafından şiddet eylemlerine dönüşünce bilim insanları da açıklama yapmak zorunda kaldı. Ancak yine bir başka araştırmacı grup ise bunun mümkün olduğunu savunuyor.

Bildiğiniz üzere 5G haberleşme ağı Çin tarafından geliştirilen bir teknoloji. Komplo teorisyenlerinin iddialarını güçlendiren asıl konu ise bu teknolojinin ilk olarak Wuhan bölgesinde denenmiş olması. Ancak Japonya ve İran gibi ülkelerde bu teknolojinin kullanılmamış olmasına rağmen virüs ile mücadele etmesi iddiaları çürütür nitelikte. Ayrıca sadece bu ülkeler değil aynı zamanda 5G kullanmayan birçok bölgede de virüsün çok büyük bir hızla yayıldığını görmek mümkün.

Komplo teorisyenleri tarafından ortaya atılan bu iddiaya bazı hemşire ve sağlık çalışanları da katıldı. İngiltere’de yayın yapan Ofcom, yerel bir radyo istasyonu olan Uckfield FM’de bir hemşire aracılığıyla açıklama yaptı. 5G istasyonlarının bu virüsün dağılımı ile ilgili hızlandırıcı etki yapabileceği ifade edildi.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here