5 Yeni MacBook Yolda

0
5 yeni MacBook yolda
5 yeni MacBook yolda

Apple’ın yeni MacBook mahsulleri üzerinde çalışmalar başlamış gidişatta ve bu yeni dizüstü bilgisayarlar hakkında Fransız haber sitesi Consomac tarafından bulunan EEC listesi mahsul model adları sayesinde bazı bilgilere sahip durumdayız.

Apple’ın adları için onay almak istediği yeni MacBook modelleri Amerika, Rusya, Kazak, Kırgız ve Beyaz Rusya piyasalarına sunulacak ve A1931, A1932, A1988, A1989 ve A1990 model adlarını taşıyacak.

Sade bir biçimde birbirlerini takip eden model numaralarına bakılırsa A1931 ve A1932’nin aynı MacBook 2018 modelinin iki değişik ölçüsü olduğu varsayım edilebilir. Çoğu kaynak bu iki modelin yeni 12 inç MacBook makineleri ve hatta muhtemelen rivayetleri dinlenen MacBook Air 2018’in yanında bir MacBook olabileceği de düşünülüyor.

Eş bir biçimde kalan üç model numarasının da yeni MacBook Pro 2018 modellerini temsil ettiği ve bunların ikisinin 13 inç ebadında aygıtlar birinin de 15 inç ebadında bir dizüstü bilgisayar olduğu düşünülüyor.

Son olarak, esrarengiz bir biçimde, listelenen bu dizüstü bilgisayarların Eylül yada Kasım ayında sunulacak olan macOS 10.14 Mojave ile değil, macOS 10.13 ile çalışacağı belirtiliyor. Bunun, yeni Mac bilgisayarların sıradaki macOS’un yayım tarihi öncesinde mi sunulacağı, yoksa bu listenin işletim sisteminin son versiyonundan evvel mi kurulduğu henüz emin değil.

Ayrıca Apple, Consomac tarafından bulunan listede bazı yeni iPad modellerinin satışı için de izin arayışındaydı. Bu mahsullerin model numaraları da A1876, A2013, A1934 ve A2014 olarak görülüyor.

Bu ölçünün de üretilmekte olan pek çok iPad anlamına geldiği rahatlıkla söylenebilir ancak rakamların hangi mahsulleri temsil ettiğine dair bir hipotezde bulunmak pek muhtemel değil. Ancak bu ürünlerde beta testinde olan iOS 12 yerine iOS 11 ile çalışıyor olarak listelenmekteler.

Apple’ın yeni iPad’leri yeni özellikler sunacak iOS 12 evvelinde sunması pek manalı gözükmediğinden dolayı, bu listelerin daha öncesinden hazırlandığı varsayım edilebilir.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here