5 Aralık Dünya Ninja Günü

0
35

Filmlere romanları eserlere konu olan çok iyi dövüş tekniği olan ve gizli çalışan üstün yetenekli savaşçılara Ninja adı verilmiş ve pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Peki bu Ninjalar kimlerdir ve nasıl kurulmuşlardır.

Ortaçağ yıllarında Japonya eyaletler halinde, derebeylikler şeklinde yönetilmekteydi. Kim güçlüyse onun kazandığı bir dönemde Japonya’da kurulan Ninjalar ön plana çıkmıştır.

Yanı Ninja terimi Japonya ‘’dan gelmektedir. Japon kültürünün en önemli ögelerinden ninjalara özel bir günleri var: Ulusal Ninja Günü! Japonya’da Ninja Günü, 22 Şubat’ta kutlanıyor. Günün tarihi ise bir kelime oyunuyla belirlenmiş aslında. Japonca’da iki anlamına gelen “ni” kelimesinin “ninja”nın da içinde bulunması bunda etken olmuş.Dünyada ise 5 ARALIK DÜNYA NİNJA GÜNÜ Olarak belirlenmiştir. Pek çoğumuz yıllar öncesinde çocukluğumuz çizgi filmi NİNJA kaplumbağaları izlemiştir. Ninjaları onlarla tanıdık büyüdük. Ninja deyince aklımıza kaplumbağa geliyor, çizgi film de yaşananlar gerçek Ninjaların da bir gününün nasıl geçtiğini aslında özetliyor. Ninjaların bir gününü sizler için araştırdım. Pekte ilginç durumlar ortaya çıktı.

Bir Ninjanın Gününü Nasıl Geçiriyor?

Bir Ninja mutlaka erken kalkar ve duşunu alır. Siyahlara bürünmeden önce kendine has fizik hareketleri ile güne hazırlanır.
Ninja enerjik olmalıdır bu yüzden protein ve karbonhidrat ağırlıklı kahvaltı eder.
Kahvaltının ardından enerji depolayan ninja aletli antrenmana başlar. Nuncaku, kılıç ve yıldız gibi ninja aletleriyle sıkı bir antrenman yapar.
Iki saatlik antrenman ardından ustasıyla antrenman başlar ve ustasından ninjalik müessesinin özel bilgilerini alır.
Öğlen uykusu ‘kaylule’ bir ninja için olmazsa olmazdır. Bir saatlik öğlen uykusu ile sabah kaybettiği enerjiyi yerine koyar.
Yoğun geçecek bir öğleden sonra için yükleme yapar. Çok ağır olmayan sebze ağırlıklı protein etkili bir öğlen yemeği yer.
İkindiye doğru ninjalik işlerine vakit ayırır. Pratik yapar, şehre iner bir iki suçlu kovalar, ustasının hasımları ile “dog fight” yapar. Çatılarda gezinir ve insanlara burada bir ninja var gerçeğini hatırlatır.
Ciğerlerin tam açıldığı bu saatlerde duman atarak kaybolma hareketi yapar.
Hafif bir akşam yemeği ile ustasıyla çay eşliğinde eski ninja hikayelerinden dem vururlar.
Son derece hassas bir çalışma gerektiren yıldız fırlatma antrenmanını gece yatmadan önce yaparlar ki akıllarında yer etsin.

Uykuya dalmadan meditasyon ve dini ritüel ile zihnini tamamen boşaltır.

Ninjalar asla geç yatmaz zinde uyanmak adına 23:30 bir ninja için ideal uyku saatidir.

Tuğçe Akkuş
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here