30 Yıldır Adnan Oktar Grubunda Olan Ayça Pars, 120 Sayfalık İfadesinde Örgütün Sırlarını Anlattı

0
30 Yıldır Adnan Oktar Grubunda Olan Ayça Pars, 120 Sayfalık İfadesinde Örgütün Sırlarını Anlattı
30 Yıldır Adnan Oktar Grubunda Olan Ayça Pars, 120 Sayfalık İfadesinde Örgütün Sırlarını Anlattı

Adnan Oktar’ın 30 yıldır yanında olan ve grubun üst yöneticisi ‘bacılar’ biriminde yer alan Ayça Pars tahliye oldu. Pars’ın etkin pişmanlıktan faydalanmak istemesi üzerine soruşturma kapsamında ikinci kez ifadesi alındı. Mali Şube Müdürlüğü’nde 7 gün boyunca 120 sayfaya yakın ifade veren Pars’ın, örgütle ilgili çok önemli bilgiler verdiği öğrenildi. Pars’ın yanı sıra tutuklanan isimler arasında olan Avukat F. D.’nin de itirafçı olduğu ve tahliye edildiği belirtildi.

120 SAYFA İFADE DE ÖRGÜTÜN HER ŞEYİNİ ANLATTI

Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın aktardığına göre, soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Pars’ın yeniden ifadesini aldı. Adnan Oktar grubuna 30 yıl önce katılan ve ‘bacılar’ grubuna kadar yükselen Ayça Pars, polise 7 gün içinde 120 sayfa tutan ifade Verdi. Adnan Oktar’ın sırlarını bilen kişilerden biri olan Pars, örgütün tüm kirli ilişkilerini de polise anlattı.

KANALIN DİJİTAL YAYIN SORUMLUSUYDU

Ayça Pars’ın yaklaşık 30 yıl önce İstanbul’a yakın bir yerdeki yazlıklarına gelen Adnan Oktar tebliğ grubundaki kişiler tarafından kandırılarak örgüte katıldığı öğrenildi. Adnan Oktar grubunun A9 TV kanalı ile dijital yayın sorumluluğunu da üstlenen Ayşe Pars, örgütün üst yönetici grubu olan ‘bacılar’ grubuna kadar yükseldi.

30 YIL SONRA AİLESİNİN YANINA DÖNDÜ

İtirafçı olarak etkin pişmanlıktan faydalanan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen Ayça Pars, örgütün görüşmesine izin vermediği annesiyle de 30 yıl aradan sonra ailesinin yanına döndü.

TAHLİYE EDİLEN İKİNCİ KİŞİ AVUKAT OLDU

Pars’ın yanı sıra tutuklanan isimler arasında olan Avukat F. D. ‘in de itirafçı olduğu öğrenildi. Yeniden ifadesi alınan Doğan’ın da polise örgütle ilgili bilgiler verdiği belirtilirken, Pars’tan sonra tahliye edilen ikinci kişi olduğu ifade edildi.

 

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here