27 Eylül 2008; Mekanın Cennet Olsun Alp”aslan” Dikmen

0
54

Galatasaray’ın taraftar grubu “UltrAslan”ın kurucusu Alpaslan Dikmen, 27 Eylül 2008 günü geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Gelin Alpaslan Dikmen’i biraz yakından tanıyalım.

Alpaslan Dikmen kimdir?

20 Aralık 1965 yılında doğan Alpaslan Dikmen’in asıl mesleği Foto-muhabirliğidir. 2001 yılında Galatasaray’ın en aktif ve en etiki taraftar grubu olan ultrAslan’ı kurdu ve ilk genel koordinatörü oldu.

Fanatikliğin ötesinde bir sevdayla Galatasaray’a bağlı olan Alpaslan Dikmen’i sadece Galatasaraylılar değil Fenerbahçeliler, Beşiktaşlılar tarafından da sevilen bir adamdı. Çünkü “Futbol dostluk, futbol kardeşliktir” sözünü hayatına felsefe edinmişti Dikmen.

Dikmen, 27 Eylül 2008’de ailesiyle bayram tatiline gitmek için çıktığı Bursa yolunda geçirdiği trafik kazası sonucunu hayatını kaybetti.

Ölümü başta Galatasaray ve UltrAslan camiası olmak üzere diğer kulüpler tarafından da acı ve üzüntüyle karşılandı. Dikmen’in cenazesi 28 Eylül 2008’de Şişli Camii’nde ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Hasdal Mezarlığında toprağa verildi. Başta Galatasaray camiası olmak üzere diğer taraftar guruplarından da katılımlarla Dikmen’in cenazesi dolup taştı.

Bizde “tarihnedio” ailesi olarak Alp’aslan’ Dikmen’i ölümünün 9. Yılında saygıyla anıyoruz.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here