21 Milyon Bireyi Sızdırdı!

0
21 milyon bireyi sızdırdı!
21 milyon bireyi sızdırdı!

Sosyal medya kullanıcılarına daha önceki gönderiler hakkında anımsatmalar yapan Timehop, 4 Temmuz’da büyük bir güvenlik sızıntısı yaşadığını söyledi. İşletmeden gelen söylemeye göre 21 milyon kullanıcının şahsi bilgisi çalındı.

Daha da kötüsü, saldırganların kurbanın Facebook, Instagram, Twitter ve Foursquare’deki gönderilerini görmeyi sağlayacak ulaşım anahtarlarını da ele geçirdiği belirtiliyor. Timehop tarafındaki güvenlik sarihlerinden bir tanesinin, bulut sunucularında iki düzeyli doğrulamanın kullanılmaması olduğu anlaşılıyor. Hacker‘ların iki saat süresince Timehop sistemini de ele geçirdiği söyleniyor. Yaşananların ardından işletme, ayrıntılı bir rapor yayınladı.

Firmanın iddiasına göre hamlede “finansal bilgiler, özel iletiler, dolaysız iletiler, kullanıcı resimleri, sosyal medya içerikleri, sosyal güvenlik numaraları veya değişik özel bilgiler ele geçmedi”.

Güvende kalmak için Timehop’a telefon numarasını verenlerin mobil sağlayıcılarına müracaat etmeleri, hesap şifresini değiştirmeleri öneriliyor. Sosyal ağ ulaşım anahtarları devre dışı vazgeçildiği için Timehop‘a seans açmak isteyenlerin bu izinleri tekrar vermesi gerekiyor.

Bu atak, sosyal medya hesaplarınıza üçüncü partilerin ulaşmasına izin vermenin genellikle iyi bir fikir olmadığını bir defa daha göstermiş oldu.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here