2019 McLaren 600LT Aklınızı Başınızdan Alacak!

0
2019 McLaren 600LT usunuzu başınızdan alacak!
2019 McLaren 600LT usunuzu başınızdan alacak!

McLaren 600LT ismindeki LT takısı uzun kuyruk anlamını taşıyor. Bu sıfatın ilk olarak McLaren F1 GTR yarış arabası ile başladığını anekdot olarak düşelim. Firma, McLaren 600LT’nin tarihlerinde bu sıfatı taşıyan yalnızca dördüncü araba olduğunun altını çiziyor. Evvelki LT modellerinde olduğu gibi taşıt daha yaygın olan kardeşlerinden değişik olarak daha fazla efor, daha az ağırlık ve bir hayli özel performans parçası ile beraber geliyor.

Çift turboşarjlı 3.8 litre V8 motor ile gelen arabanın soğutma sistemi için iyileştirmeler yapılırken, yeni bir egzoz sistemi de uygulanmış. Görsellerde de göreceğiniz üzere egzoz çıkışları üst tarafta yer alıyor ve bu sayede sistemdeki arka tazyik ölçüsünde eksiltme sağlandığı ifade ediliyor. İyileştirmeler ile motor 592 at efor ve 619 Nm tork üretiyor. Bu bedellerin McLaren 570S ile mukayeseyle 30 at efor ve 18 Nm tork çoğalışı anlamına geldiğini belirtelim.

Vasıtanın daha hafif hale getirilmesi için karbon fiber gövde kullanılmış vaziyette. Daha fazla bastırma gücü için tasarım da yenilenmiş. Vasıtanın uzun kuyruk şanına yakışır biçimde azıcık daha uzatıldığına da işaret ediliyor. Yeni egzoz sistemi de daha hafif. Ayrıca, süspansiyonda 720S serisinden hırpalama alüminyum bileşenler ve hafif frenler kullanılıyor. Koltuklar ise MacLaren P1 ile aynı. Daha fazla ağırlık kaybı için McLaren Special Operations kolisini seçerek karbon tavan, havalandırmalı ön balçıklıklar ve McLaren Senna modelindeki alternatifi de sunuluyor. Kısacası vasıtanın gevşetilmesi için her şey düşünülmüş. Ek olarak, 600LT iyileştirmeleri arasında daha süratli direksiyon kremayeri ve daha sert motor irtibatları bulunuyor.

715 atlık Aston Martin DBS Superleggera tanıtıldı!

Uzun bir müddettir ajan resimlerle gündeme gelen Aston Martin nihayet yeni amiral gemi arabasını tanıttı. İşte markanın yeni Super GT modeli, Aston Martin DBS Superleggera!

2019 McLaren 600LT yapımı için Ekim ayı tasarlanıyor. Taşıt yalnızca 1 sene süresince üretilecek. Firma bir imal rakamı ve fiyat da söylemiş değil.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here