2017 Yılının En İyi Filmleri

0

 

Eğlenceli vakit geçirmek isteyen insanların bir numaralı durağı şüphesiz ki filmlerdir. Diziler ne kadar hayatımızın bir kısmını kaplıyorsa da filmlerin yeri her zaman bir başka oluyor.

Özellikle şu son yıllarda gerçekleşen kitap uyarlamalarının film sektörüne ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz.

Boş zamanımızda, yaz tatillerinde gözümüz hep onlarda fakat o kadar çok film var ki hangilerini izleyeceğimizi bulamıyoruz.

Bizde sizler için geçen yılın en çok izlenen filmlerini sıraya koyduk.

İlk önce Türk sinema filmlerinden bahsedelim.

 

1-AYLA

 


2017 yılının en iyi filmleri deyince bu filmden bahsetmeden geçemezdik.Gerek konusu gerekse kadrosuyla mükemmel bir film.

Kore ve Türk ortak yapımı olan film gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır.

Film Güney ve Kuzey Kore savaşları esnasında   geçmektedir.Savaşların arkasında yıkım  bıraktığını biliriz. Ama en büyük yıkımlarının çocuklar olduğu acı bir gerçektir.

Filme konu olan Ayla ise bunun örneği olan bir çok çocuktan biri.Anne ve babasını kaybeden bu küçük kız ormanın ortasında öylece sessizce otururken Türk bir asker olan Süleyman tarafından bulunur.

Süleyman kızı bırakamaz ve yanında tutar.Kızın ismini bilmediklerinden ise adını Ayla koyarlar.Fakat zaman geçtikçe Süleyma’nın görevi biter.Geri dönmek zorundadır.

Ayla’yı da yanına almak ister fakat Ayla türk olmadığı için alamaz.Onun yabancı vatandaş olması o zamanın koşulları için sıkıntı çıkarmıştır.

Süleyman ülkesine geri döner fakat Ayla’dan vazgeçmez.

Bizzat sinemada izlemiş biri olarak söylüyorum film bittiğinde boğazınızda koca bir yumru bırakacak ve iyiki izlemişim diyeceksiniz.

Filmin kadrosunda ise; İsmail Hacıoğlu, Damla Sönmez, Lee Kyung Jin bulunmakta.

 

2-RECEP İVEDİK 5

 

Farklı bir tür ve farklı bir filmle karşınızdayız.Bu serinin her biri gişede büyük başarı yakalamışken bu filmin de başarız olmasını beklemek saçma olurdu.

Şahan Gökbakar yine yapmış yapacağını ve herkesi kahkahalara boğacak bir film daha yapmış.

Filmin kahramanı Recep İvedik bu seferde millilerimizi olimpiyatlara götürmeye kalkmış.Fakat yolda başlarına gelen talihsizlikler malesef erkek atletlerin yarışmasına engel olmuştur.

Bu durumada Recep İvedik dahil olmuş arkadaşlarını oyunlar için olimpiyatlara çağırmıştır.

Recebin ve arkadaşlarının olimpiyatlarla komik mücadelesini öğrenmek istiyorsanız gerisi filmde saklı.

 

3-AİLE ARASINDA

 


Madem komedi filminden konu açıldı bu filmden bahsetmeden yapamazdık..Zaten Gülse Birsel’in yazdığı bir senaryodan kötü birşey  beklemek mantıksız olurdu.

Hem senaryo hemde kadrosuyla çok zengin bir film olduğunu söyleyebiliriz.Komedi türünde bir film arıyorsanız bu filmde gülmek garanti.

Yalnız film sadece komiklik üzerine yazılan bir film değil.Filmde yer yer dramlarada yer verilmiş.

Filmde babası tarafından terk edilen annesiyle birlikte yaşayan Zeynep , zengin bir ailenin oğlu olan Emirhan ile evlenmeye karar vermiştir.Annesinin işi Emirhan’ın ailesi tarafından onaylanmayacağından farklı bir aile tablosu çizmiştir.

Babasının polis olduğunu söyleyen Zeynep,Emirhan babasıyla tanışmak isteyince köşeye sıkışmıştır.Yardımına ise o dönemde karısı tarafından terk edilen Fikret yetişmiştir.

Fikretin polis olduğunu söyleyen ailenin yalanları peşlerini bırakacak mı? Gerçekler ortaya ne zaman çıkacak? Hepsi filmde saklı.

Filmin kadrosunda ; Gülse Birsel, Engin Günaydın, Demet Evgar gibi oyuncular bulunmakta.

 

4-4N1K

 


Wattpad platformundan kitaba kitaptan ise filme uyarlanmış bir gençlik filmiyle karşınızdayız.

Şu sıralar ikinci filmi gösterime girmiş olan bu film bir çok genç hayran kitlesine hitap eden hem eğlenceli hemde romantik bir film.

Filmin konusu dört erkek arkadaşıyla büyümüş bir kızı konu alıyor.Kızımız Yaprak hareketleri ve görünüşüyle biraz diğer kızlardan farklı.

Onun bu farklılığı okulun basketbol kaptanı Barış’ın dikkatini çekmiş durumda.Onun bir prenses olması gerektiğini savunur.

Fakat Barış’ın dişli bir rakibi vardır; Ali.

Ali,Yaprağın dört erkek arkadaşlarından biri.Çocukluluğundan beri Yaprağa aşık ve bunu ona bir türlü itiraf edememiş.Barış’ın aksine Yaprağın olduğu gibi güzel olduğunu düşünmekte.

Bu aşk üçgeninin yanında Yaprağın diğer üç arkadaşı; Sinan,Gökhan,Oğuz’un komik yaşantılarına konuk oluyoruz.

Bu filmin kadrosunda yeni genç yetenekler bulunmakta bunlar; Gözde Mutluer, Gökhan Cihan Şimşek, Ümit Erdim gibi oyuncular yer almakta.

İlk dört sıraya oldukça beğeni almış Türk filmlerini sıraladık.Diğer dört sırayı ise yabancı filmlere ayırdık.

 

5-JUSTİCE LEAGUE

 

 

Son yılların gündeminde kitaplardan uyarlanan filmlerin yanı sıra çizgi romanlardan uyarlanan kahramanların hikayeleri de oldukça beğeni almış durumda.

Bu filmimiz ilk bakışta Yenilmezler filmin benzese de oldukça farklılıklar bulundurmakta.

Filmdeki kahramanlara önceden alışığız. Bir nevi bu film önceden geliyorum sesleri çıkarmaya başlamıştı.

DC yapımı olan filmin konusu; Batman, Wonder Woman, Flash ve Aqua Man kahramanlarımızın yeni bir tehlikeyle Superman olmadan başa çıkmaya çalışmasını konu alıyor.

Dünya yeni bir tehlike altında.Malesef Superman ölmüş ve Dünya’nın kurtarıcısı olarak görülen bu kahramanın ölümü insanların umutsuzluğa düşmesine sebep olmuştur.

Batman savaşmak için başka kahramanları toplamış fakat bu yeterli olmamıştır.Kahramanlarımız Superman’i aslında tekrar hayata döndürmenin yolunu bulmuşlardır fakat bu oldukça tehlike barındırmaktadır.

Filmin kadrosunda daha önceden tanıdığımız ;Ben Affeleck, Gal Gadot, Henry Cavil gibi başarılı oyuncular yer almakta.

 

6- THOR RAGNORAK

 


Çizgi romanlarından söz açılmışken arkasından hemen başka bir uyarlamaya geçiyoruz.

İskandinav Mitolojisinden tanıdığımız Thor başka bir tehlike ile burun buruna .

Fakat bu sefer düşmanı  tahmin ettiğinden daha dişli ve tehlikeli.Thor’un yardımına kimler koşucak ve mucadeleden nasıl kutulacak hepsi Filmde saklı.

Filmin kadrosunda ; Chris Hemsworth, Cate Blanchett bulunakta.

 

7-LOGAN 

 


2017 Yıllına damga vuracak filmlerden bahsediyorsak eğer Logan’a değinmeden geçemezdik.Zira bu onu son kez sinema perdesinde göreceğimiz filmiydi.

Logan ile ilk defa Wolverine karakteriyle karşılaştık.Akıllarımıza öyle kazınan yine bir çizgi roman kahramanı Logan’a bu fim ile veda ettik.

Bilmeyenlere küçük bir hatırlatma yapalım Wolverin parmaklarından demir çıkartan bir kahramandır.Çizgi romanlarına konu olmuş bu karakter günümüze kadar bir çok filme esin olmuştur.

Filmde ise küçük bir kız Logan’a arkadaşlık etmektedir.Filmin kadrosunda; Hugh Jackman, Dafnee Keen bulunmakta.

 

8-YENİ NESİL AJAN X 

 


Filmin kadrosuna baktığımızda film zaten muhteşemim diye bağırıyor. Özellikle Deepika Padukune’nin kadroda olması beni filme en çok iten sebeplerden biri.

Hint filmlerini sevenler Deepika’yı tanırlar.Kadın hem oyunculuk hemde güzellik olarak harika bir kadın.Zaten erkek oyuncununda Vin Diesel olması daha da izlenebilir kılmış.

Film yeni bir film değil.Daha başka versiyonları var fakat bu filmi izlemek için önceki filmleri izlemeye gerek yok.

Film diğer filmlerden bağımsız bir film.Kadroda sadece Deepika ve Vin yok başka bilindik oyuncularda yer almakta.Benim üçüncü favorim Nina Dovrevdi.

Filmin konusuna bakarsak, üç kişiden oluşan bir çete bir çok ülkenin füzelerini ateşleyebilecek  bir alet çalmıştır.Bunun için ise hükümet Vin Diesel’in oynadığı karakteri Xander Cage ‘i tutar ve ondan bu aleti geri almasını ister.

Aksiyon ve gizem filmleri sevenlerin bu filme bayılacağını söyleyebiliriz.

Ezgi Özuyar

20 yaşındayım.Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde Maliye okuyorum.
Ezgi Özuyar

En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here