2017 Yılının En Çok İzlenen 10 Filmi

0
24
Thor: Ragnarok
2017 Yılında En Çok İzlenen 10 Film

   

 2017 Yılında vizyona girmiş ve beğenilmiş sinema filmlerini siz değerli okuyucularımıza sunmak isterim. Ruhunuzu doyuracak ve izlerken zevk alacağınız filmler nelermiş birlikte bakalım.


 

1. AYLA

Kore Savaşı, Yetim Kız Çocuğu Ayla ve Ömer Astsubay

Vizyon tarihi: 27 Ekim 2017 
Yönetmen:  Can Ulkay
Oyuncular: İsmail Hacıoğlu , Kim Seol , Çetin Tekindor , Ali Atay , Murat Yıldırım
Tür: Dram, Savaş filmi
Ülke: Türkiye

   Konusu;

   Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu film; Kore Savaşı sırasında yaşanmış ve gözlerinizi dolduracak bir olayı konu alıyor. 1950 Yıllarında savaşta görev alan genç bir adam. Savaşın ve kaosun ortasında kalan 5 yaşında yetim bir kız çocuğu.

   Süleyman Astsubay savaşta görevlidir. O karışıklığın ortasında, ne yapacağını bilmez halde olan 5 yaşında yetim bir kız çocuğu ile karşılaşan Astsubay kızı yanına alır.Kıza Ayla ismini verir ve Ayla kısa sürede birlikte çok sevilir. Türkiye’ye dönme emrinin çıkması ile Ayla ve Ömer arasında gerçekleşecek olan ayrılık kapıyı çalar. Yıllar bu ikiliyi tekrar bir araya getirebilecek midir?

 


 

2. BLADE RUNNER 2049

BladeRunner2049

Vizyon tarihi: 6 Ekim 2017
Yönetmen: Denis Villeneuve
Oyuncular: Ryan Gosling, Harrison Ford, Jared Leto
Tür: Bilimkurgu, Gerilim
Ülke: ABD
   Konusu;
   İzlerken sizleri düşündürecek ve her dakikasında ayrı bir merak gizlenen, serinin devam filmi olan Blade Runner 2049‘da ilk filmde ki hikayenin 30 yıl sonrası anlatılıyor. Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapmakta olan Memur K, Uzun bir süredir saklı olan ve toplumun refah içinde ki yaşamını kaosa sürükleyecek bir sırrı açığa çıkartır. Fakat bu kaosu önlemenin bir yolu vardır. Eski bir ödül avcısı olan Rick Deckard’ı bulup sorularına yanıt alabilir ise yaşanması muhtemel bir felaketi önleyebilecektir.

3. DUNKIRK
Dunkirk, Dunkirk Tarihçesi İkinci Dünya Savaşı
Vizyon tarihi: 21 Temmuz 2017 
Yönetmen:  Christopher Nolan
Oyuncular:  Tom Hardy , Kenneth Branagh , Cillian Murphy , Mark Rylance , Harry Styles , Kevin Guthrie , Aneurin Barnard , Jack Lowden , Barry Keoghan , James D’Arcy
Tür: Savaş filmi, Tarihi, Dram
Ülke: ABD, Fransa, İngiltere, Hollanda
   Konusu;
   Dunkirk adlı filmin yönetmen koltuğunda oturan Christopher Nolan, bu filminde 2. Dünya Savaşı sırasında savaşın seyri ve kaderi ile oynayan Dunkerque Tahliyesi’ni konu almıştır. Sayısız İngiliz ve müttefik askerin arkası deniz olan bir yerde etraflarının sarılmasını ve o an yaşadıklarını, düşmana karşı olan çaresizliklerini anlatır. 

4. AYI PADDINGTON 2

Ayı Paddington 2

Vizyon tarihi: 24 Kasım 2017 
Yönetmen: Paul King
Oyuncular: Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Hugh Grant 
Tür: Animasyon, Komedi
Ülke: İngiltere, Fransa
   Konusu;
   Brown ailesinin bir parçası olan Paddington, halkın sevilen bir üyesi olmuş ve teyzesi Lucy’nin 100. Doğum günü için en mükemmel hediyeyi almayı hedeflemiştir. Bu amacı gerçekleştirmek için garip işlerde çalışan Paddington hediyeyi almayı başarır başarmasına ama hediye çalınır. Paddington ise hediyeyi çalanı bulma konusunda oldukça kararlıdır.

 

5. THOR: RAGNAROK

Thor: Ragnarok

Vizyon tarihi: 27 Ekim 2017 
Yönetmen: Taika Waititi
Oyuncular: Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Cate Blanchett
Tür: Aksiyon, Bilimkurgu
Ülke: ABD
   Konusu;
   Asgard’tan uzak, evrenin bir ucunda hapsolmuş Thor‘un dünyasının yıkımını durdurma çabasını izleyeceğiz. Norse kıyameti yaklaşmaktadır, Asgard yıkımın eşiğindedir. Sorumlusu Hela’yı yenmak ve Asgard’ı kurtarmak için öncelikle özgür kalması ve daha sonra eski dostu Hulk ile bir karşılaşma yapması gerekmektedir. Fakat güçlü çekici yanında değildir. Şans Thor’dan yana mı olacak bakalım.

6. LOGAN
Logan
Vizyon tarihi: 3 Mart 2017 
Yönetmen: James Mangold
Oyuncular: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen
Tür: Aksiyon, Bilimkurgu, Macera
Ülke: ABD
   Konusu;
   Yönetmen koltuğunda James Mangold’un oturduğu Logan adlı film; Yakın bir gelecekte yaşlanmış ve yorgun olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında gizlenmektedirler. Fakat Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şimdi Wolverine’de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

7. LION
Lion
Vizyon tarihi: 3 Şubat 2017 
Yönetmen: Garth Davis
Oyuncular: Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman
Tür: Biyografik, Dram
Ülke: ABD, Avustralya, İngiltere
   Konusu;
   Yönetmen koltuğunda Garth Davis’in oturduğu Lion filminin konusu; 5 Yaşında ki Hintli bir çocuğun ağabeyinin geri dönmesini beklerken, bir tren vagonunda uyuyakaldığını ve bu uykunun onun tüm hayatını etkilediğini anlatır. 5 Yaşında ki çocuk uyandığında kendini çok uzaklarda bulur. Bu şaşkın ve çaresiz çocuğu evlat edinen aile sayesinde çocuk sevgi dolu bir ortamda büyür. Buna rağmen ailesini bulmayı kafasına koymuş genç adam için hayat çok zorlaşacaktır.

8.MUCİZE
Mucize-Wonder
Vizyon tarihi: 24 Kasım 2017 
Yönetmen: Stephen Chbosky
Oyuncular: Julia Roberts, Jacob Tremblay, Owen Wilson
Tür: Dram, Aile
Ülke: ABD 
   Konusu;
   Yüzünde ciddi bir defarmasyon olan Auggie Pullman diğer çocuklarla aynı olduğunu kanıtlamak için aynı okula gider, aynı oyunları oynar. Çünkü güzellik derinin altında değil de insanın içindedir.

9. SATICI (THE SALESMAN)
The Salesman
Vizyon tarihi: 27 Ocak 2017 
Yönetmen: Asghar Farhadi
Oyuncular: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi
Tür: Dram
Ülke: İran, Fransa,
   Konusu;
   Arthur Miller’in “Satıcının Ölümü” adlı oyununu sahneleyen çift Rana ve Emad’dır. Bu çift Tahran’ın merkezinde bir apartman dairesine taşınır fakat eski kiracı ile sorunlar yaşarlar bunun sonucunda Rana saldırıya uğrar. Emad ise Rana’nın aksine intikam ateşi ile yanıp tutuşmaktadır.

10. YAŞAMIN KIYISINDA (MANCHESTER BY THE SEA)
Yaşamın Kıyısında
Vizyon tarihi:3 Şubat 2017
Yönetmen: Kenneth Lonergan
Oyuncular: Lucas Hedges , Casey Affleck , Michelle Williams , Kyle Chandler
Tür:Dram
Ülke:ABD
   Konusu;
 
  Yönetmen koltuğunda Kenneth Lonergan’ın oturduğu Yaşamın kıyısında filmi; kapıcılık, sıhhi tesisat, elektrik gibi sıradan işler yapan ve tek odalı bir evde yaşayan Lee Chandler adlı genç bir adamın hikayesini anlatır. Uzun bir süre sonra doğup büyüdüğü fakat artık uğramadığı kentten bir haber gelir. Abisi hastadır ve hastaneye kaldırılmıştır. Bu haber üstüne hastaneye giden Lee’nin alacağı haberlerle hayatı yeniden şekillenecektir.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here