2017 – Reina Gece Kulübüne Saldırı Yapıldı

0
32
2017 – Reina Gece kulübüne Saldırı Yapıldı
2017 – Reina Gece kulübüne Saldırı Yapıldı

2017 – İSTANBUL’DA REİNA GECE KULÜBÜNE SALDIRI YAPILDI

 

2017 yılına girdiğimiz saat 01.15 gecesi İstanbul Ortaköy’den bir terör saldırısı haberi geldi. REİNA gece kulübüne bir saldırgan tarafından uzun namlulu silahla düzenlenen saldırıda 1 polis şehit oldu, 25’i yabancı uyruklu 38 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda yaralanan 65 kişiden 4’ünün durumu ağır. Hayatını kaybedenler arasında Türklerin yanı sıra Suudi Arabistan, Irak, Hindistan, Tunus, Kuveyt, Kanada, Lübnan, Suriye ve İsrail vatandaşları vardı. 

 

Reina Saldırısı Nerede Yaşandı?

İstanbul Ortaköy’de en ünlü eğlence kulüplerinden biri olan Reina isimli gece kulübüne düzenlenen terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti.

Reina Saldırısı Ne Zaman Oldu?

Saldırı 2017 yılı saat 01.15 sıralarında meydana geldi. Gece kulübüne taksiyle gelen saldırgan, önce girişteki polise ardından içeride eğlenen vatandaşların üzerine uzun namlulu silahla ateş açtı.

Reina Saldırısı’nda Kaç Kişi Hayatını Kaybetti?

Saldırıda 1 polis şehit olurken, 25’i yabancı uyruklu 38 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda yaralanan 65 kişi Okmeydanı, Şişli Etfal ve çevredeki özel hastanelere sevk edildi. Yaralılardan 4’ünün durumu ağır olduğu bildirilmişti.

Reina Saldırısı Gecesi’nde Yaklaşık Kulüpte Kaç Kişi Vardı?

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 700 kişinin bulunduğu Reina’da yılbaşı eğlencesinin yaşandığı sırada silahlı saldırı gerçekleşti. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen bir terörist içeridekilere ateş açtı.

Reina Saldırısı Ardından Araç Trafiği;

Reina’daki terör saldırısı’nın ardından yaya ve araç trafiğine kapatılan Muallim Naci Caddesi iki yönlü olarak trafiğe açıldı.

Reina Saldırısı Nedir, Nasıl Gerçekleşmiştir?

1 Ocak 2017,  01.15 sularında, Reina gece kulübüne gelen silahlı bir kişi, önce kulübün girişi’ndeki bir polisi, bir güvenlik görevlisini ve bir sivili öldürdü.

Ardından gece kulübüne giren saldırgan, 600 ila 700 kişinin bulunduğu mekanda ateş açmaya başladı.

Görgü tanıkları saldırganın tek kişi olduğunu, sırtında bir sırt çantasıyla gece kulübüne girip ateş açtıktan sonra kaçtığını anlattı.

Konuşan görgü tanığı İsmail ÇELEBİ, “İçeride arkadaşlarım ile birlikteydim. Bir ara, arabamı kontrol etmeye gittim. İlk başta sesleri duyunca intihar saldırısı sandım. Sonra silahlı saldırı olduğunu anladım. Geri döndüğümde, yüzlerce insan üst üste yığılmıştı. Çığlık atıyorlardı, ağlıyorlardı. Arkadaşlarımı aramak istedim, ama herkes birbirini ezerek dışarı çıkmak için koşuyordu” dedi.

Reina Saldırısı’nda Yararlıların Tahliye Süreci;

Silah sesleri üzerine çok sayıda polis ve ambulans olay yerine gönderildi. İçeride rehineler olduğu bilgisi üzerine özel harekat ekipleri beklendi. Kısa sürede ulaşan Özel Harekat Polisi, içeriye girerken, yaralılar tahliye edildi. Silah sesleri üzerine, eğlenenlerden bazılarının, denize atladığı da öne sürüldü. Deniz polisi kıyıda önlem alırken, canlarını kurtarmak için suya atlayanları kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Reina Saldırısı’nda 16’sI Yabancı Uyruklu 39 Kişi Can Verdi!

Saldırı sonrası ilk resmi açıklama İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN tarafından yapıldı. ŞAHİN olayın terör saldırısı olduğunu belirtti. Vali ŞAHİN, “Önce bir polisimizi şehit etmiş, daha sonra vatandaşımızı şehit etmiştir. Daha sonra içeride, çok vahşice, acımasızca, yılbaşını kutlamak için gelmiş masum insanların üzerine kurşun yağdırılarak, maalesef bugünkü menfur (tiksinti verici, iğrenç) olayı meydana getirmiştir. Bu bir terör saldırısıdır.” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU saldırıya ilişkin acı bilançoyu (bir girişimde, belli bir zaman sonunda sağlanan iyi ve kötü sonuçların karşılıklı durumu, işin özeti) verdi. Bakan “Saldırıda 16’sı yabancı uyruklu 39 kişi yaşamını yitirdi” dedi.

Reina Zanlısı Teröristİ Olay Sonrası Kaçtı!

Bakan SOYLU saldırıda terörist’in de kaçtığını ve arama çalışmaları’nın sürdüğünü duyurdu.

İstanbul Ortaköy’de Meydana Gelen Reina Saldırısı Ardından Şehit Olan Polis’in Kimliği Belirlendi

Ortaköy’de gece kulübü’nde yaşanan silahlı terör saldırısı’nda şehit olan polis memuru Burak YILDIZ’ın cenazesi Adli Tıp morguna götürülmek üzere hastaneden çıkarıldı. Beşiktaş Ortaköy’deki bir gece kulübüne yapılan silahlı terör saldırısı’nda şehit olan polis memuru Burak YILDIZ’ın cenazesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden çıkarıldı. Şehidin cenazesi meslek arkadaşları tarafından cenaze arabasına konuldu.

Şehidin mesai arkadaşları cenaze aracının arkasından dualar ederken yakınları ise gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

 

ACI HABERİ MERSİN’DEKİ AİLESİNE GİTTİ

İHA’nın haberine göre 21 yaşındaki polis memuru Burak YILDIZ’ın Mersin’deki ailesine acı haber ulaştı. Yaklaşık iki yıllık polis memuru olan YILDIZ’ın Mersin’de yaşayan ailesine acı haber sabah saatleri’nde yetkililer tarafından ulaştırıldı. Şehidin merkez Toroslar ilçesi Korukent Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Evleri’nde oturan ailesi haberle yıkıldı. 

2 Yıllık Polis Olan Şehit YILDIZ’ın Ağabeyi’de İstanbul!da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde Görevli Polis Memuru Olduğu Açıklandı

Babasını birkaç yıl önce kanserden kaybeden Burak YILDIZ’ın şehit olduğu haberi annesi Aslı YILDIZ’a iletildi. YILDIZ ailesinin biri kız üç çocuğundan biri olan Burak YILDIZ’ın ağabeyi Murat YILDIZ’ın da yine İstanbul’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru olduğu öğrenilir iken, iki kardeşin de henüz iki yıllık polis oldukları belirtildi. Şehidin evinin bulunduğu apartmana dev bir Türk bayrağı asıldı.

Reina Saldırısı’nı Kim Düzenledi?

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Reina saldırısı’nın askerlerinden biri tarafından gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

IŞİD’den (Ağırlıklı olarak Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren ve bu bölgede aşırı dinci hilafet devleti kurmak amacıyla güvenlik güçlerine ve sivillere karşı silahlı eylemler yapan yasa dışı silahlı bir örgüt olan IŞİD terör örgütü hiçbir ülke tarafından tanınmayan Irak Şam İslam Devleti olarak ta kendini tanımlamaktadır) yapılan yazılı açıklamada, Türkiye Hıristiyan’ların koruyucusu olarak tanımlandı ve Türkiye’nin askeri operasyonları devam ettikçe saldırıların da süreceği ifade edilmişti.

 

Reina Saldırısı Ardından  Zanlı’nın Yakalanmasına Giden Yolda Neler Yaşandı?

İstanbul’da yeni yılın ilk saatlerinde gece kulübü Reina’ya düzenlediği silahlı saldırı’nın ardından kayıplara karışan zanlı, 16 Ocak Pazartesi günü polis tarafından yakalandı.

AA’nın güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Ekipleri, zanlı’nın kaldığı tespit edilen Esenyurt’taki bir adrese operasyon düzenledi.

Haberde ismi Abdülgadir MASHARİPOV olarak verilen saldırı’nın zanlısı ile birlikte 1’i Kırgız uyruklu erkek, 3’ü kadın 5 kişi operasyonda göz altına alındı.

Saldırı’nın ardından geçen dört günde ise failin görüldüğü yerlerdeki güvenlik kameraları’ndan alınan görüntüler zanlının Reina’ya uzanan izleriyle ilgili bilgi veriyor.

Türkiye’ye ne zaman geldi?

Basına yansıyan haberlere göre, zanlının Konya’da göz altına alınan eşi, ifadesinde 20 Kasım’da Türkiye’ye geldiklerini söyledi. Türkiye’ye nereden geldikleri konusunda ise birbirleri ile çelişkili bilgiler bulunuyor. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmasa da dile getirilen ülkeler arasında Suriye’de bulunuyor.

Zanlının, Reina’ya uzanan yolculuğu güvenlik kamerası kayıtları aracılığı ile belirleniyor. Bu görüntülerin kronolojik olarak ilki 15 Aralık’ta Konya otobüs terminali’nde bilet alırken kaydedildi.

Zanlı’nın, saldırı’nın emrini veren kişi ile birlikte İstanbul’a seyahat ettiği ve burada bir eve yerleştirildiği söyleniyor. Bu kayıttaki ikinci kişinin kimliği de açıklanmış değil.

 

 

Reina Zanlısı İstanbul’da ne yaptı?

Uyruğu henüz açıklanmayan zanlı’nın, 15 Aralık tarihi ile saldırıyı gerçekleştirdiği 31 Aralık tarihi arasında ne yaptığına ilişkin somut bir bilgi bulunmadığı belirtilmişti.

Reina Zanlısı Saldırı günü ne yaptı?

Önce Laleli’de bir döviz bürosu’nda olduğu belirlenen zanlı’nın, aynı gün gündüz saatleri’nde tespit edildiği ikinci yer ise Başakşehir’de bulunan bir market.

İhlas Haber Ajansı’nda yer alan güvenlik kamerası, zanlıyı saldırıdan yaklaşık 10 saat önce Başakşehir’de marketten para üstü almak için beklerken kaydediyor.

Ardından Zeytinburnu’nda güvenlik kamerası tarafı’ndan tespit edilen zanlı, saat 22.49’da evinden çıkıyor. Sokakta bir süre dolaşan zanlı, daha sonra kamera kaydından çıkıyor.

Yeni yıla kısa bir süre kala kameralara bir kez daha yansıyan zanlı, saldırı öncesi kullandığı son taksi ile Ortaköy’e gidiyor.

Saldırı’nın ardından yeniden bir taksiye bindiği düşünülen zanlı bu kez Kuruçeşme’nin ara sokaklarında yürürken görünüyor. Bu arada bir otoparka giren zanlı, otoparkçı’nın onu fark etmesinin ardından buradan ayrılıyor.

Ajansların haberlerine göre, zanlı bundan sonra bir taksiye biniyor ve Zeytinburnu’na gidiyor.

Aynı haberlerde, Zeytinburnu’nda saldırıdan sonra operasyon düzenlenen bir evin arka sokağında bir Uygur lokantası’nın kapısını çaldığı ve lokanta içerisinde uyuyan bazı çalışanları uyandırarak onlardan aldığı para ile taksi şoförünün ücretini ödediği aktarılıyor.

Reina Zanlısıs’nın Yakalanması İçin Yapılan Operasyonlar nasıl ilerledi?

Zanlı’nın yakalanması için düzenlenen operasyonlar kapsamında son olarak İzmir’de 20, İstanbul’da 7 kişi göz altına alındı.

Saldırı zanlısı’nın Zeytinburnu’na dönüşte kullandığı taksi parasını aldığı iddia edilen 7 Doğu Türkistan uyruklu lokanta çalışanı göz altına alınmıştı.

Anadolu Ajansı, saldırı ile bağlantılı olduğu ileri sürülen şüphelilere yönelik İzmir’de gece saatlerinde 4 adrese operasyon düzenlendiğini ve 20 kişinin göz altına alındığını bildirmişti.

AA’nın aktardığına göre göz altına alınanlar arasında, Dağıstan, Doğu Türkistan ve Suriye uyruklu şüpheliler de bulunuyor.

Öte yandan göz altına alınanlara ev kiralayan iki emlakçı’da göz altına alınmştı.

Zanlı’nın yurt dışına kaçma ihtimali üzerine Kırklareli’nde sınıra giden yolda geniş güvenlik önlemleri alındı. Ekipler, Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunda güvenlik önlemlerini artırdı, yola kapan kurdu.

16 Ocak Pazartesi akşamı ise İstanbul Esenyurt’ta düzenlenen operasyonla yakalandı.

Reina’da yeni yılın ilk saatlerin’de düzenlenen saldırıda 39 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi yaralandı. Ölenlerin arasında Lübnan, Kanada, Fas, İsrail gibi farklı ülkelerin vatandaşları ve Türk vatandaşları da bulunuyor.

Reina Saldırısı’nda Ölenlerin Kimlikleri; 

 

İstanbul Ortaköy’de önceki gece eğlence mekanı Reina’ya düzenlenen terör saldırısı’

İstanbul Ortaköy’de önceki gece eğlence mekanı Reina’ya düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitiren 39 kişinin kimlikleri bir kişi haricinde tespit edildi. Kimlikleri tespit edilen, biri Irak, 11’i Türk, biri ise hem Türk hem Belçika vatandaşı olan 13 kişinin cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi ve kimlik tespit işlemlerinin tamamlanmasının ardından ailelerine teslim edildi. Otopsi işlemleri sona erip kimliği belirlenen 25 yabancı uyruklunun cenazesinin ise ailelerinin Türkiye’ye gelmesinin ardından bugün teslim edileceği belirtildi. Bunlardan 7’sinin Suudi Arabistan, 3’ünün Lübnan, 2’şer kişisinin Tunus, Hindistan, Fas, Ürdün ve Irak, birer kişisinin ise Kuveyt, Kanada, İsrail, Suriye ve Rusya Federasyonu vatandaşı olduğu belirlendi. Saldırıda yaşamını yitiren bir kişinin kimlik tespit çalışmaları ise sürüyor. Ajansların geçtiği haberlere göre katliam kurbanlarından kimliği belirlenenler şöyle:

 

POLİS MEMURU BURAK YILDIZ

İstanbul’un ünlü gece kulübü Reina’da yılbaşı eğlencesi sırası’nda düzenlenen terör saldırısı’nda polis memuru 21 yaşındaki Burak YILDIZ’ın şehit olduğu haberi, Mersin’deki baba evine ateş düşürdü. Sabah saatleri’nde şehit Burak YILDIZın merkez Toroslar İlçesi Atakent Mahallesi Cumhuriyet Evleri Konutları’nda bulunan YILDIZ ailesi’nin evine giden Mersin Emniyet Müdürü Mehmet ŞAHNE, acı haberi verdi. Şehit YILDIZ’ın babası’nın bir süre önce vefat ettiği belirtilirken acı haberi alan anne Aslı YILDIZ sinir krizleri geçirdi. Şehit annesi Aslı YILDIZ’a, sağlık görevlileri müdahale etti. Haberi alan Burak YILDIZ’ın yakınları’nın akın ettiği eve bayrak asıldı.Bekar olan şehit polis Burak YILDIZ’ın ağabeyi Murat YILDIZ’ın da İstanbul’da polis memuru olarak görev yaptığı belirtildi. Polis Meslek Yüksekokulu’ndan 1.5 yıl önce mezun olan şehit polis Burak YILDIZ’ın, 10 Aralık’ta Beşiktaş Vodafone Arena’da terör saldırısında şehit olan meslektaşları için Instagramda, “Yere düştü kaskınız, annenizin öpmeye kıyamadığı alnınızı koruyan. Bir sedyeye konuldu hayalleriniz, kim bilir kaçtı yaşınız. 20-21-22 ? Yaşınızla ölçülebilir mi ki yiğitliğiniz? Şimdi ardınızdan gözlerimizde yaş, yüreğimizde yangın kaldı. Kinimiz diri kalacak” paylaşmıştı.

 

GÜVENLİK AMİRİ FATİH ÇAKMAK

 

Ortaköy’deki terör saldırısı’nda şehit düşen güvenlik amiri Fatih ÇAKMAK 35 yaşındaydı ve kendi ekibiyle birlikte çalışıyordu. 10 Aralık’ta düzenlenen bombalı saldırı sırasında Vodafone Arena’da görevli olan Fatih ÇAKMAK ölümden kıl payı kurtulmuştu. Yılbaşı gecesinde ise daha önce defalarca görev yaptığı Reina’daydı. Teröristin kurşunlarıyla ilk hayatını kaybedenlerden oldu. ÇAKMAK, ünlü futbolcu Zinedine Zidane ile hatıra fotoğrafı çektirmişti.
GÜVENLİK GÖREVLİSİ HATİCE KARCILAR

 

Reina’daki silahlı saldırıda özel güvenlik görevlisi Hatice KARCILAR’da yaşamını yitirdi. KARCILAR’ın cenazesi, ailesi ve yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Erdek’e götürüldü. Hatice KARCILAR’ın kısa süre önce Beşiktaş Şehitler Tepesi’nde yaşanan bombalı saldırı sonrası sosyal medya hesabında, “Severek geldiğim, görmek için göreve gelmek için can attığım yerdin. Artık her gördüğümde acı vereceksin” notunu paylaştığı görüldü.

 

 

 

 

 

YUNUS GÖRMEK

Ortaköy’deki saldırıda yaşamını yitiren isimlerden biri de güvenlik görevlisi Yunus Görmek. Yunus Görmek’in cenazesi de yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alındı.

 

 

 

 

 

AYHAN ARIK KAPIDA SALDIRIYA UĞRADI

Reina’daki yılbaşı eğlencesine yabancı uyruklu misafirleri getiren Turizm Şirketi çalışanı, Ayhan ARIK kapıda beklerken teröristin ilk kurşunlarına hedef oldu. Eğlence mekanına turist getiren ARIK’ın uzun yıllardır turizm şoförlüğü yaptığı öğrenildi. Ulaş ve Anıl isimli iki erkek çocuk babası olan ARIK’ın cenazesi, Küçükköy Merkez Cami’nden kaldırıldı. Törende ARIK’ın babası Davut ARIK, eşi Özlem ARIK, kardeşi Faruk ARIK ve 2 oğlu taziyeleri kabul etti. Cenaze törenine ARIK’ın ailesi, yakınları, iş arkadaşları ve komşuları katıldı. Ayakta durmakta zorlanan Ayhan ARIK’ın eşi Özlem ARIK komşuları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Tabutun başına gelen oğulları Ulaş, Anıl ve kardeşi Faruk ARIK, birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü. ARIK’ın küçük yeğeninin de amcasının tabutunu okşayıp asker selamı verdiği görüldü. ARIK’ın cenazesi, ikindi namazı’na müteakip kılınan cenaze namazı’nın ardından tekbirler eşliğinde Yeşilyayla Mezarlığı’na defnedildi.

 

 

 

KENAN KUTLUK REİNA’DA ÇALIŞIYORDU

 

Ortaköy’deki Reina’da düzenlenen terör saldırısı’nda kulübün garsonları’ndan Kenan KUTLUK’da hayatını kaybetti. Evli ve 2 çocuğu olduğu öğrenilen KUTLUK’tan geriye ise eşiyle ve gece kulübüne gelen ünlülerle çektirdiği fotoğraflar kaldı.

 

 

 

 

 

HİNTLİ SİNEMACI VE MODACI

Hindistan Dış İşleri Bakanı Sushma SWARAJ, Abis RİZVİ ve Kuşi ŞAH isimli iki Hint vatandaşı’nın saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı. 

Hindistan basını, ülkesi’nde tanınmış bir film yapımcısı olan 49 yaşındaki Abis RİVZİ’nin, Akhtar Hassan adlı eski bir Milletvekili’nin de oğlu olduğunu bildirdi.

Diğer Hint vatandaşı Kuşi ŞAH ise moda tasarımcısıydı.

 

 

LÜBNANLI BANKACI MOUSALLEM

Terör saldırısı’nın gerçekleştiği dakikalarda Reina’da bulunan 39 yaşındaki Lübnanlı bankacı Haykal MOUSALLEM’e ulaşamayan yakınları, yaralıların kaldırıldığı hastaneleri gezdikten sonra akşam saatlerinde Adli Tıp Kurumu’na geldi. Kayıp müracaatında bulunan MOUSALLEM’in yakınlarından DNA örneği alındı. Daha sonra kimlikleri belirlenemeyen cansız bedenlerin bulunduğu morga davet edilen yakınlar MOUSALLEM’i teşhis etti. Yakınları ve konsolosluk görevlileri’nin cenazesini  teslim alacakları öğrenildi.

 

 

 

MUSTAFA KAYA

 

Saldırıda hayatını kaybeden’lerden biri de mali müşavir Mustafa KAYA… Arkadaşları ile birlikte eğlenmek için Reina’ya gelen KAYA’nın cenazesi Kastamonu’ya götürüldü.

 

 

 

 

MUSTAFA SEZGİN SEYMEN

 

Beşiktaş Ortaköy’de gece kulübüne düzenlenen terör saldırısı’nda hayatını kaybedenlerden Mustafa Sezgin SEYMEN’in 21 Mayıs’ta nişanlandığı öğrenildi. Gece kulübüne düğün hazırlığı yaptığı nişanlısı ile birlikte gittiği belirtilen Seymen’den geriye nişan fotoğrafları kaldı. Saldırıda SEYMEN’in nişanlısının ise yaralandığı iddia edildi.

 

 

 

IRAKLI GENÇ KATLİAM KURBANI

 

Kimliği tespit edilenler arasında Irak’tan Türkiye’ye üniversite okumak için gelen bir gencin de olduğu öğrenildi. Iraklı Jalal Abbas isimli gencin Kemerburgaz Üniversitesi’nde öğrenci olduğu ve yaşanan silahlı saldırıda hayatını kaybettiği tespit edildi.

 

 

 

MESUT GÜRBÜZ ALMANYA’DAN GELMİŞTİ

 

Ortaköy’de gece kulübü’nde yaşanan terör saldırısı’nda hayatını kaybeden’lerden birininde 28 yaşındaki Mesut GÜRBÜZ olduğu öğrenildi. Turizmci olan ve Almanya’da yaşayan GÜRBÜZ’ün tatil için arkadaşları ile İstanbul’a geldiği öğrenildi. Arkadaşları ile gittiği gece kulübü’ndeki saldırıda hayatını kaybeden GÜRBÜZ’ün Almanya’da yaşadığı belirtildi. Eniştesi’nin Adli Tıp Kurumu’ndan cenazesini teslim aldığı GÜRBÜZ’ün defnedilmek üzere memleketi Sivas’a gönderileceği öğrenildi.

 

 

 

LÜBNANLI HAYATINI KAYBETTİ

 

İstanbul Ortaköy’deki terör saldırısı’nda yaşamını yitiren Lübnanlılar’ın sayısı’nın 3’e çıktığı bildirildi. Lübnan resmi haber ajansı NNA’nın haberine göre, Heykel Müsellem ve Rita Şami’nin, Ortaköy semtinde gece kulübü’nde yapılan terör saldırısı’nda hayatını kaybettiği aileleri tarafı’ndan açıklandı. Yerel basın, Rita Şami’nin Lübnanlı ünlü iş adamı İlyas Şami’nin kızı olduğunu duyurdu. Dış İşleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, aralarında Milletvekili Estefan Düveyhi’nin kızı Büşra Düveyhi ile Francois Esmar, Nidal Bişravi, Melisa Papalordo’un yaralandığı da kaydedilmişti. Gün içinde, Lübnan vatandaşı İlyas Vardini’nin hayatını kaybettiği, dört Lübnanlı’nın da yaralandığı açıklanmıştı. Müsellem ve Şami’nin isimleri ise yaralılar arasında yer almamıştı. AP haber ajansı ise Reina’daki saldırıda yaşamını yitiren İlyas Vardini’nin Beyrut’taki ailesiyle konuştu. Vardini’nin kız kardeşleri gözyaşları döktü. Vardini’nin kardeşi Charbel ise 26 yaşındaki ağabeyini terörizmin öldürdüğünü söyledi.

 

 

İSRAİLLİ GENÇ LEANNE NASSER

 

Ortaköy’deki terör saldırısı’nın ardından İsrail Dış İşleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, olay sırasında Reina’da olan İsrailli bir genç kadının öldüğü belirtildi. Saldırıda hayatını kaybeden İsrailli kadının adının Leanne NASSER olduğu açıklandı. Reuters, İsrailli Arap NASSER’in 19 yaşında olduğunu bildirdi. NASSER’in yanındaki üç arkadaşından biri olan Ruaa MANSOUR’un ise saldırıda yaralandığı bildirildi.

 

Mehmet KOÇARSLAN, 1958 yılında Tunceli’de dünyaya gelen iş adamı ve gece kulübü işletmecisidir. Tam 25 yıl boyunca kömürcülük yapmıştır ve aynı zamanda aile şirketindeki madencilik işi haricinde ithalat ve ihracat ile de uğraşmıştır.

Bir süre bu iki sektörde devam eden iş hayatı, birden değişmiş ve İstanbul’un bilinen gece kulüplerinden olan Reina’yı açmıştır.

Aynı zamanda Galatasaray adası olarak bilinen Su Adası’nın da işletmecisi olan Mehmet KOÇARSLAN, eşi Müge KOÇARSLAN ile 6 ay birlikte, 6 ay ayrı yaşamaktadır. Kendilerinin 3 kızları bulunmaktadır.

En küçük kızına Amerikalı bir arkadaşı İspanyolca olan “Reiana” adını koymuştur ve isim kraliçe anlamına gelmektedir. Kızının adını mekanına veren Mehmet KOÇARSLAN, kızının isminin uğuru sayesinde bu günlere geldiğine inanıyor.

 

 

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here