2 Dakikada Uyuma Yöntemi

0
12
2 dakikada uyuma yöntemi
2 dakikada uyuma yöntemi

Uykusuzluk mu yaşıyorsunuz? ABD askerlerinin kullandığı gizli bir yöntemle 2 dakikadan daha kısa sürede uykuya dalabilirsiniz. Savaş alanlarında kullanılan ve askerlerin hızla dinlenmesi için geliştirilen yöntem 6 haftalık bir uygulamadan sonra %96 başarı sağlıyor. Teknik ayrıca pilotların yaptığı hataları ortadan kaldırmak için de kullanılıyor.

Teknik, kaslarınızı gevşetme, nefes alma teknikleri ve görselleştirmelerden oluşan bir kombinasyon içeriyor.

İlk olarak, diliniz, çene ve gözünüzün etrafındaki kaslar da dahil olmak üzere yüzünüzdeki kasları gevşetmeniz gerekir. Sonrasında omuzlarınızı alt ve üst kolunuzu bir tarafta ve diğerini gevşetmeden önce düşecekleri kadar düşürmelisiniz. Üçüncü adım nefes almayı gerektirir ve nefes almanız gerektiğini, göğsünüzü rahatlattığınızı ve son olarak bacaklarınızı gevşeteceğinizi söylüyor. Uyluklarınızla başlayıp alt bacaklarınıza doğru hareket etmelisiniz. Vücudunuzu on saniye boyunca rahatlattıktan sonra, zihninizi tamamen temizlemeniz gerekir. Son olarak, “düşünmeyin, düşünmeyin, düşünmeyin” demeyi on saniye boyunca tekrar tekrar deneyebilirsiniz.

KADINLARIN 3’DE 1 UYKUSUZLUK ÇEKİYOR

Uykusuzluk, 30’lu ve 40’lı yaşlarındaki kadın ve kadınların yaklaşık üçte birini ve 65 yaşın üstündeki kadınların neredeyse yarısını etkileyen çok büyük bir küresel sorun. Uyku, beyin hücresi ‘aşınma ve yıpranma’ temizlemek için önemlidir. Sekiz saatten az uyumaya bir gece uykusu da endişe ve depresyonla bağlantılıdır.

You may also like

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here