1965 Yılından Bu Yana Faaliyet Gösteren Dev Ayakkabı Şirketi Konkordato İstedi

0
1965 Yılından Bu Yana Faaliyet Gösteren Dev Ayakkabı Şirketi Konkordato İstedi
1965 Yılından Bu Yana Faaliyet Gösteren Dev Ayakkabı Şirketi Konkordato İstedi

Ricardo Colli başta olmak üzere Shamdan, Vanotte, Spenco gibi perakende markalarıyla ayakkabıcılık sektörünün ihracatçı firmalarından olan Eser Ayakkabıcılık mahkemeye başvurarak iki iştiraki de dahil olmak üzere konkordato talebinde bulundu.

MAHKEME 3 AYLIK GEÇİCİ MÜHLET VERDİ

Habertürk’te yer alan habere göre, 1965 yılında kurulan şirket tarafından İstanbul Ticaret Mahkemesine yapılan başvuruda, Eser Ayakkabıcılık İthalat İhracat Sanayi ve TicTic. A.Ş., Eser Ayakkabı Pazarlama İthalat İhracat ve Mümessillik A.Ş. ve Eserkent İnşaat Yapı Turizm ve Otelcilik Limited Şti. için konkordato talep edildi. Mahkeme, şirketin talebini kabul etti ve 3 aylık geçici mühlet verdi.

TÜRKİYE GENELİNDE 500 BAYİSİ BULUNUYOR

10,500 m2 kapalı alanda günlük 2,500 çift ayakkabı üreten firmanın Türkiye genelinde 500 bayisi ve 400 çalışanı bulunuyor. İtalyan teknolojisi ile üretim yapan Eser Ayakkabıcılık üretiminin yüzde 35’ini başta Hollanda, Almanya, İtalya, İngiltere olmak üzere 26 ülkeye ihraç ediyor.

KONKORDATO İLAN EDEN DEVLER ARASINA KATILDI

Artan döviz kuru, yükselen girdiler ve AVM giderlerinin yanı sıra piyasadaki durgunluk nedeniyle daha önce Hotiç, Yeşil Kundura, Beta gibi sektörün önde firmaları da konkordato ilan etmişti. Eser Ayakkabıcılık da konkordato ilan eden ayakkabıcılar arasına katılırken şirketten konkordato süreciyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.Bu Yazıyı Okuyanlar Bunları da Okudu . . .

Share
Web sitemizden yazı kopyalayıp, başka platformlarda yayınlamak telif suçu kapsamında cezalandırılacaktır. Web Sitemize Hoş Geldiniz.Twitter Takip Edilesi Hesaplar >> @tarihnedio , @SerhatOner24

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here