1935 Yahudilerin Kamu Alanında Çalışması Yasaklandı.

0
1935 Yahudilerin Kamu Alanında Çalışması Yasaklandı.
1935 Yahudilerin Kamu Alanında Çalışması Yasaklandı.

1933 Haziran’ındaki genel nüfus sayımına göre Almanya’nın Yahudi nüfusu yaklaşık 500.000’di. Yahudiler 67 milyonluk toplam Almanya nüfusunun yüzde birinden daha az bir kısmını oluşturuyordu. Normal genel nüfus sayım yöntemlerinin aksine, 19 Eylül 1935’teki Nürnberg Yasalarında ve bunu takip eden yasalarda kanunlaştırılan ırkçı Nazi kriterleri, Yahudileri bireyin büyükannelerinin/büyükbabalarının icra ettiği dine göre tanımlıyordu. Sonuçta, Naziler büyükanneleri/büyükbabaları Yahudi olan, Musevilikten başka bir dine geçmiş, aralarında Katolik papazların ve rahibelerin, Protestan papazların da bulunduğu çok sayıda insanı Yahudi olarak sınıflandırdı.

 

Nürnberg Yasaları 1935:

Naziler yıllık parti mitinglerinde, Yahudileri ikinci sınıf vatandaş hâline getiren ve siyasi haklarının çoğunu ellerinden alan yeni yasaları duyurdu. Ayrıca Yahudilerin “Alman kanından ya da Alman kanıyla ilişkili” insanlarla evlenmesi ya da cinsel ilişkide bulunması da yasaklandı. “Irksal alçaklık” olarak bilinen bu durum bir suç hâline getirildi. Nürnberg Yasaları, “Yahudileri” üç ya da dört Yahudi büyükannesi/büyükbabası olan ya da Yahudiliği icra eden kişiler olarak tanımlıyordu. Sonuçta, Naziler büyükanneleri/büyükbabaları Yahudi olan, Musevilikten başka bir dine geçmiş, aralarında Katolik papazların ve rahibelerin, Protestan papazların da bulunduğu çok sayıda insanı Yahudi olarak sınıflandırdı. Kamusal alanlarda yahudilerin çalışması yasaklandı.

 

Bunların hepsi Nazi Almanya‘sının kendi ırkını üstün görerek yahudileri daha Sonra toplama kamplarda deneyler yaparak öldüreceği ve yakacağı gerçekte vardır. Hitler’in politikası ne kadar doğrudur bilemem ama kendi ırkını yüceltmek için yaptığı da gerçektir. Nazi deneyleri sayesinde tıpın geliştiği gerçeğinide eklersek yahudiler kobay haline gelmiştir. Nazilerin insanlığa katkısı olmuştur.

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here