11 Eylül Komplosu ve Afganistan İşgali

1

11 eylül 2001 yılında New York’ta bulunan Dünya Ticaret Merkezine 2 savaş uçağının saldırısıyla başladı. Herşey o 2 gökdelen çöktü içerideki kimse kurtulamadı ve o günden sonra dünyada özellikle Ortadoğuda hiçbirşey eskisi gibi olmadı…

Abd başkanı Bush bu olayın ardından dünyaya terör bahanesiyle savaş açtı ki kendisi bir proje adamıdır Amerikan başkanlarının birkaç istisna dışında hepsi birer figürandır onlarıda yöneten evangelist bir üst yönetim vardır. Bir amerikan başkanı savaş yanlısı olur ondan sonra gelen savaş suçlarını örtbas etmek ve dünya kamuoyunu oyalamak için savaş karşıtı olur hep böyle olmuştur Amerikayı kendi fikirleriyle yönetmek isteyenler örneğin Keneddy bunlardan biriydi kusursuz bir CIA operasyonuyla suikaste uğradı örneğin Bill Clinton Irak ı işgale zorlandı ve kabul etmediği için bir yasak ilişki kumpasıyla itibarsızlaştırıldı. Dünyayı yöneten bu kirli gücün askeri gücü Amerika ülkesidir ve 1896 yılında kararlaştırdıkları mezopotamya topraklarını işgal planı artık devreye girmişti ve ilk kurban Afganistandı…

1979 Sovyet işgalinde Afganistan‘ı el altından silahlandıran ve yine kendi kurduğu el kaide gibi örgütleri kullanarak belli bir nüfuz oluşturdurarak daha sonra 7 ekim 2001 tarihinde işgal edeceği ülkeye kendi çaplarında belli sebepler sağlamışlardı.

En baştan alacak olursak ikiz kulelere yapılan saldırıların ardından çok önemli soru işaretleri vardır ve hala cevaplanamamıştır. Binanın üst katına giren uçaklar binanın çökmesine nasıl sebep oldu sorusu defalarca soruldu cevapsa hiç tatminkar değildi patlamanın etkisiyle çelik kolonların ısıdan eridiği söylendi ancak gerçek olan şu ki ısı yukardan aşağıya değil aşağıdan yukarıya doğru hareket eder bu durumda patlamanın olduğu katın üstündeki katların çökmesi gerekmezmiydi ama çöküş alt katlardan başladı bu da akıllara daha önce yerleştirilen patlayıcıların olduğu ihtimalini güçlendirir. Bir diğer soru işaretiyse 4 uçağın kaçırıldığı ancak diğer 2 uçağın akıbetinin böylesine uydu ve hava savunma sistemlerine ait olan Amerika da hala bulunamamış olmasıydı kimse bunun cevabını veremedi. Bu iki binanın sahibinin saldırıdan kısa süre önce binaları 49 yıllığına satmasıyla ve o gün orada görevi olan veya ticaret yapan Yahudilerin hiçbirinin işe gitmemesi birtane kaybının olmamasıyla devam eden soru işaretleri hep cevapsız kaldı bu olayın bir komplo olduğuna dair o kadar çok ipucu varki bunlardan biriside o dönemki Abd yönetimide sorgulanması gereken bir meseledir.Örneğin Dışişleri Bakanı Rice bir Evangelistti aynı şekilde ulusal güvenlik danışmanı Colin Powell de öyle gölge başkan olarak anılan başkan yardımcısı Dick Cheney ve Savunma bakanı Donald Rumsfeld hepsi aynı Evangelist tarikatının elemanlarıydı Başkan Bush ise onların fikirleri doğrultusunda hareket eden bir figüran. Görüldüğü üzere iş gayet ciddiydi hiçbir dönem bu kritik koltuklarda istisnasız hepsinde Mezopotamya işgal planını 1896 yılında yapan Evangelistler oturmamıştı. Hepsi o yeni kurulacak olan Abd işgalleriyle oluşacak düzensiz dünyayı hayata geçirecek seçilmiş kişilerdi Başkan Bush ınların kolay yönetebileceği kapasitesi sınırlı bir insandı onu kullandılar.          

İşte bu ekip dünyayı yıllar sürecek bir terör belasıyla yönetmek üzere harekete geçtiler hala aynı planı işletmekteler önce işgaller sonra devam eden süreçte el kaide gibi örgütler kurup amaçları doğrultusunda insan canını hiçe saymaktan çekinmeyen bu vampirler sadece isim değiştirdiler Obama döneminde istirahate çekilen bu insanlar şuan Trump döneminde yeniden meydana indiler Abd yi şuan Savunma bakanı Mattis ve Dışişleri bakanı Tillerson yönetmekte tıpkı o günlerde olduğu gibi.

11 eylül komplosunun bizzat tasarımcısı CIA dır o günden sonra 7 ekim tarihinde 14 yıl sürecek olan Afganistan işgaliyle amaçladıkları hedefe doğru adım adım ilerlemekteler dünyanın kurtulması bu adamlardan kurtulmaya bağlı maalesef . Afgan işgaline kadar silah yardımı yaptığı Usame Bin Laden i terörist ilan ettiler önce katili yarattılar sonra öldürüp kahraman oldular dünyayı hep böyle uyuttular oysa gerçekler ebediyen gizli kalamaz.

 

 

 

 

Amerikanın terörü bitirme bahanesiyle başladığı Afganistan işgalide ayrı bir meseledir çünkü bilinçli ve planlı olarak işgalden sonra o ülkenin başına Taliban ı bela ettiler bu örgüt silah yardımını el kaide gibi Abd den alır güya Abd ye karşı savaşır ama projenin başlaması bu kadar kolay olmaması lazım değilmi. İşgalle önce ülkenin eğitimli insanlarını tespit edip öldürdüler sonra eğitimsiz bir neslin yetişmesine katkı sağladılar sonuç olarak Afganistan ın en büyük sorunu olan Talibana eleman kazandırmak kolaylaştı zaten cahil olan gençleri kolayca kandırıp taliban saflarına çektiler Abd ye karşı kurtuluş savaşı verdiğini düşünen bu nesil bizzat Abd planları için savaştıklarını anlayamamaktalar. Gerekli olan iç savaşın sürmesi Abd nin bölgeye silah satması için önemli ve tabi uyuşturucu ticaretinide yönetmek Abd bu amaçlarına kurduğu sözde Abd düşmanı Talibanla şuan ulaşmış durumda.

Şüphesiz bu işleri yapanlar 100 yıllık stratejilerine zarar gelmesini istemezler bununda yolu bölgede güçlü veya güçlü olma potansiyeline sahip ülke bırakmamak bu fikirlerle Afganistan işgali devam ederken 2 yıl sonra kimyasal silah bahanesiyle yine kendileri tarafından darbeyle başa getirdikleri Saddam ın Irak’ını işgal ettiler Amerikan stratejisini iyi bilmemenin cezası büyük oluyor önce katil yarat sonra yakala infaz et senden kahramanı olmaz haliyle işte bu gerçeği hala anlayamamış insanlardan devşirdikleri piyonlarıyla bölgemizde hareket kabiliyeti sağlıyorlar işlerini iyi becerdikleri açık net ortada gibi sanki.

Amerika 11 eylül komplosuyla 7 ekim 2001 yılında sözde teröre savaş açtığını söyleyerek dünyayı kan gölüne çevirmiştir dünyanın süper gücü Abd 16 yıldır teröre karşı savaş verdiğini söylesede bu geçen süreçte dünyada terör eylemlerinin yüzde 6500 arttığını söylüyor istatistiksel veriler.

Evangelistlerin yönettiği Amerika ‘ya inananlar olduğu sürece dünyanın terörden kurtulması mümkün değil unutmamak gerekir bir müsabaka düşünün müsabakayı hakem düdüğü bitirir ve kesin olan şudur bitiren aynı şekilde başlatan kişininde ta kendisidir. Dünyada terör ihracında birinci olan Amerika bu politikalarını devam ettirebildiği sürece terör hep hayatımızda olacaktır.

Afganistanda ne yaptılarsa Irak’ta aynısını yapmadılarmı sıradan bir aşiret lideri olan bir insanı federal yönetim başkanı yapan ve devlet kurma telkinleriyle bölgeyi yeniden ateşe atan yine Amerika değilmidir. Bizzat yıllarca uğraştığımız Pkk yine Abd müttefiki değilmidir Suriye’de bir örgütü silah yardımlarıyla besleyip büyüten ve bölgenin yarısına hakim olmasını sağlayan yine Amerika değilmidir.

Bütün bunlar bize uyanık olmamız için yetmezmi. Şüphesiz aynı üst aklın bir Türkiye projeside var ve içimizden kolayca adam satın alabilmekteler maalesef bu bize işimizin kolay olmayacağını gösterir. Bu planları boşa çıkarmak veya Amerikanın terör ihraç edip işgaliyle devam eden politikasını yoketmek için yeni bir ittifak durumuna ihtiyaç vardır şuan bulunduğumuz dünyada bunu başarmanın yolu Amerikan vaatlerinin içinin boş olduğu bilincini benimsemek ve benimsemekle başlar bunu beceremeyen insanlar içimizde olduğu sürece sürekli uğraşırız koynumuza soktukları yılanların ardı arkası kesilmez asalayla başladı pkk ile devam ederken birde fetö darbeler satılık medya… vs sonu gelmiyor işte değişim insanla başlar bilinçli vatandaş sayımız bilgili insanımız çoğalmak zorundadır sürekli çünkü buna mecburuz önümüzde yeterince örnek varken aptal olma lüksümüz yoktur. Ve aptal olmadığımız sürece bizim çağımız başlar onların çağı biter bu potansiyel güce sahibiz buna inanırsak değişimi başlatabiliriz..

Share

1 YORUM

  1. Yazdıklarınıza katılıyorum..Amerika ilk once katili yaratiyior sonra ortadan kaldiriyor..Ve bu düzen birgün elbet yıkılacaktır..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here