10 Yıl Öncesinin Unutulmaz Şarkıları

0

10 YIL ÖNCESİNİN UNUTULMAZ ŞARKILARI

Her yıl diyemeceğim her gün değişen her şey. Teknoloji, yaşam tarzımız, yaşam kalitemiz, iletişim, gelenekeklerimiz, adetlerimiz, alışkanlıklarımız tek tek sıralamakla olmaz dediğim gibi sayın okurlar değişen her şey. Sahi her şeyimiz değişiyor değil mi? Hiç mi yok aynı kalan bir yanımız elbette var; duygularımız, düşüncelerimiz. Mesela aşk hep aynı özlem, hasret, korku, nefret bunlar değişmez hislerimiz ve bu hislerin ürünleri şarkılar, şiirler, kitaplar. Söyleyenler, yorumlar değişebilir ama içimize işleyen duygular aynı. Gelin sizinle 10 yıl öncesi unutulmaz şarkılarımıza bakalım. Geçmişe en güzelinden şarkılarla selam söyleyelim.


1. Tabi ki Minik Serçe’siz olur mu? Yanmışım, sönmüşüm, hepimizi yakıp yakıp söndürmedi mi Sezen Ablamız? O yılların en unutulmayacak şarkılarından bir tanesiydi ‘Ahh yanmışım, aaah sönmüşüm ben.”


2. Ve sırada tabii ki yaş aldıkça güzelleşen ve gençleşen Süperstar Ajda Pekkan’dan ‘Aynen Öyle’ var. Eminim hepimiz birilerine gönderme yapmışızdır ” Aynen Öyle”yi.


3. Ebru Gündeş’ten bir ‘Harika’ gelsin şimdi deee. Eminim bu güzel şarkının nakaratını ” Allah özelini, güzelini yazsın alnınaaa, onu bulduğunda mutluluktan gel de ağlama. Çünkü varlığınla, yokluğunla sen harikasın” diye bağıra bağıra söylemişizdir hayatımızdaki harikalara.


4. Tabii ki hiç bir yıl Yıldız Ablamsız geçmez. Ve bu şarkısı da bırakın on yılı yüzyıllar geçse unutulmaz. Ne güzel hitap ediyor hak edene ” Geç bunları hadiii dostuuuuum, ben senin var ya lafınla şekil alamam. Sen benim tırnağıma makas bile…”


5. O yılların en güzel sürprizi Gülben Ergen’den geldi. Ortalığı kasıp kavuran bir sürpriz.”Sürpriz, sürpriz, sürprizz aşşkımmmm.”


6. Henüz yeni yeni ama çok hızlı kalbimizde yer edinen güzelliği ve seksiliğiyle bizi ekrana kilitleyen Hadise’nın ‘Hadi Deli Oğlan’ şarkısından bahsetmezsek güzel şarkıcıya ayıp etmiş oluruz.


7. Tan’ın Yıldızlar da Kayar’ı yorumlaması hepimizin diline efsane bir şekilde dilimize dolanmıştı.


8. Elbette o yıllar da da birilerini bekleyenler vardı içimizde. İşte bu Ferhat Göçer bu şarkıyı birilerini bekleyenlere armağan etmişti o yıllar. ” Biri Bana Gelsin, O da Sensin!”


9. Bu şarkıyı da ülkecek unutacağımız asla sanmıyorum. Peki ne mi o şarkı ? Tabi cesur Yürek İsmail YK’dan ”Bas Gaza Aşkımm, Bas Gaza’


10. Aşk lazım olanlara gelsin bu 2008  şarkısı o zaman. Gökhan Özen’den Bize Aşk Laızm. Bu şarkısıyla tüm hayranlarına aşkı lazım ettirmişti Gökhan Özen.


11. O güvenmediklerimiz var ya ne güzel göndermiştik bu şarkıyı o güvenmediklerimize. Zeynep Dizdar’ın o ” Sana Güvenmiyorum artık anlasana” şarkısıyla..


12. Tarkan’dan Dilli Düdük’ü unutacak değiliz.


13. Tüm genç erkeklerin favori şarkısı olmuştu o dönemler. Hepsi o kadını çizmişti hayal dünyasında. Tabi Manga’dan Bir Kadın Çizeceksin’i söylüyorum.


14. İstanbul’un en eğlenceli mekanlarında bangır bangır çalmıştı bu şarkı. ”İstanbul Bana Dar” diyerek her yeri inletmişti Selim Gülgören.


15. Ünlü mankenimizin de şarkıları dillerdeydi o dönemler. Asuman  Krause, Hep Yek ve hala yek :)))

Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here