10 Adımda Kadınları Tanıyalım

0

Kadınları anlamak mı dediniz ! Erkekleri anlamak zor da olsa mümkündür ama kadınları anlayamazsınız efendim. 🙂 Kadınları sadece çözümleyebilirsiniz. Çözdüğünüz bir kadına davranış şekline karar vermek ve uygulamak da siz erkeklerin ince zekasına kalmış.
Kadınları anlayıp da nabza göre şerbet verdim mutluluğu içindeki erkekler bu yazıyı okuduktan sonra kafanızda soru işaretleri belirecek. Ben bu soru işaretlerine cevap verebilir miyim bilmiyorum ama birlikte olduğunuz kadını aslında hiç de tam anlamıyla çözemediğinizi anlatabilirim. Haydi başlayalım ! 10 adımda kadın modellerini çözümleyip anlamak için neler yapmak lazım bir bakalım.


1.Saçını Süpürge Yapan Kadınlar

Saçlar bir kadını, görsel olarak kadın yapan en önemli unsurlardan biridir. Buna rağmen bazı kadınlar saçlarına kuaförde bakım yaptırmak yerine, ya da imkanı yoksa evde kendisi şekle sokmak yerine, süpürge ederek ev temizliği yapmayı tercih eder. Bakın abartmıyorum bu kadınlar için saç maç giyim kuşam hiç önemli değildir. varsa yoksa evim evim güzel evim.
Halıyı sirkeli suyla parlattığı zaman cildine bakım yapmış gibi hissederler. Koltuklara sertçe vurup vurup tozunu kaldırdıkça sanki göbek yağları erir, mutfak masasının pırıl pırıl çiçekli örtüsüne baktıkça yeni bir elbise giymiş kadar heyecanlanırlar. 🙂 Eğer böyle bir hatunla beraberseniz ona alacağınız en güzel hediye bir bidon çamaşır suyu ile promosyona denk gelmiş çamaşır deterjanlarıdır. Bulursanız tüllerin beyazlaması için de bir şeyler alın. Çünkü onlar tüllerini yıkayıp astıkça, tülden gecelik giymiş gibi hissederler.
Bu model kadınları mutlu etmek çok kolaydır ama yanında sizin mutlu olmanız imkansız, benden söylemesi.


2.Pasaklı Kadınlar 

Kadın demek güzellik, temizlik, rahatlık demektir. Bazı kadınlar hem evlerine bakmazlar hem de kendilerine. Nadir tiplerden de olsa, bu modelde kadınlar da mevcut efendim. Genelde ellerinde sigara, sararan dişlerine de aldırmadan kapının önünde komşusuyla dedikodu yaparak günlerini geçirirler. Bunların çocuklarının en sevdiği yemekler ayaküstü yenen yemeklerdir. 🙂 Genelde eğitim seviyeleri düşüktür. Hemcinslerim bana kızacak belki ama yok sayamayacağımız bu kadınların eşleri de kahvehanelerden çıkmadığı için pasaklı olmaları bir sorun teşkil etmez. Tencere kapak olayı yani. Alan memnun satan memnunsa bize laf söylemek düşmez elbet !
Bu kadınları anlamaya gerek yok, akşam eve gelince komşunun kızı neler yapmış diye konuya girdin mi çok mutlu mesut olurlar.


3.Kendini Beğenmiş Kadınlar

Aman aman ! Uzak durulması tipler. İşin kötüsü de genelde bu kadınlar çok güzel olup erkeğin ilgi odağı olurlar. işte bu yüzden de kendini beğenmiş sınıfındalar. Hele bir de kültürlüyse. Eyvah eyvah ! Karşısındaki erkeği her fırsatta ezecektir. Erkekler ilk etapta dış görünüşe baktıkları için bunların etrafları hiç boş kalmaz. Buna güvenerek sağlam ilişkiler kuramazlar, nasılsa biri gider biri gelir hesabı. Kendini beğenmişlik özgüven eksikliğinden gelir derler. Ama ilginç olan bunlardaki benlik, sadece karşısındakini küçümsemek için kullanıldığından dolayı asla kendilerini tanıtacak kadar ilişkilerini uzatamazlar. Yine de böyle bir kadına tutulursanız asla alçakgönüllü olmayın karşısında. Tabi uzak kalmak çok daha iyidir.


4.Söylediklerinin Tersini İsteyen Kadınlar 

Bu kadınlar hep bir şeyler anlatıp dururlar ama anlayamazsan vay haline ! Hayat berbat bir hale gelebilir. Sevgiliniz, eşiniz veya arkadaşınız bu model kadındansa eğer çok dikkatli olmalısınız. Her zaman olumsuz görünürler ama sizden hep olumlu davranışlar beklerler. Örneğin az aradığınızdan şikayet edip “aramazsan arama, hatta beni bir daha hiç arama“ derler, oysa istedikleri daha fazla aramanızdır. “Sen zaten hiç bir şey yapma kocacım, ben hallederim” derler, aslında bir şeyleri de benim yerime sen düşünsen demek isterler.
Bazen de susarlar, sizin anlamanızı beklerler ama hep tersten söyledikleri için susunca hiç anlayamazsınız ne istediklerini. Bu kadınları eğer çözümlediysen işin kolay, çabuk mutlu olurlar çünkü. Hep tersi cümlelerini siz düzünden okuduğunuz için daha da bir değerli olursunuz. Dediğim gibi düzden tersi düze çevirmeyi bilmiyorsan hayatın çook zor olacak ! Bu tipteki kadınlara ne kadar açık sözlü de olsanız fark etmez. O anlamak istediği şekilde anlar ve öyle davranır. Sizin yapmanız gereken tek şey arada bir gazını alacak güzel sözler söyleyip ortalığı yumuşatmak ve olduğu gibi kabullenmektir. Tabi kaybetmek istemiyorsanız.


5.İlgi Delisi Kadınlar 

Deli dediğime kızmayın, cidden deli bunlar. Hani elini versen kolunu isterler. Ne yaparsanız yapın göstereceğiniz ilgi yetmez bu kadınlara. ”Çok güzelsin” deseniz, tek tek doküman isterler, gözlerim nasıl, bacaklarım nasıl, saçlarım nasıl ?  Günde 3 defa arasanız gece iyi geceler mesajı atmadınız diye küserler. Özel günleri hatırladığınız yetmez, pahalı hediyeler beklerler. Beklemeyi de geçtim bir hafta önceden sipariş verirler bana şunu bunu al diye. Girdikleri her ortamda ilgi odağı olmak isterler, bunu göremezlerse evde sizden çıkarırlar acısını. Sorsan, sadece minicik bir ilgi istiyorum derler ama asla gösterdiğiniz hiç bir ilgi yetmez. Eğer böyle bir kadınla beraberseniz unutmayın ki onların kafasında tek tip bir erkek modeli var ve siz bu modelle uyuşmadığınız taktirde ağzınızla kuş tutsanız nafile ! Onlar kafalarındaki erkek tipini kendileri yarattıkları için zaten bu modelde bir erkekle karşılaşmaları imkansız. Siz böyle bir kadınla birlikteyseniz büyük ihtimal günleriniz hep bir şeyleri izah etmekle geçecek ve yorulacaksınız. Yok daha yolun başındaysanız benden tavsiye; zoru başaracak kapasiteniz yoksa uzak durun. Onları anlamaya çalışmayın, onların istediği modele girin bu daha uygun olur.


6.Sessiz Fırtınalar 

Bu kadınlar önceleri biraz zor elde edilir. işte bu zorlukları da erkekleri cezbeder. Evlenecek kadın dersiniz. ”Çocuklarıma ana olsun” dersiniz. Peşini bırakmazsanız sonunda elde edersiniz. Onların ağzı var dili yok. Emekçi türden kadınlardır. Sevdi mi ölümüne severler. Her isteğiniz onun için emirdir. Erkeğine hizmet için yaratılmıştır sanki. Bir erkek daha ne ister ? Sabır abidesi bu kadınların kusuru kusursuz olmalarıdır. Evet evet ! Tek kusur bulamazsınız bunlarda. Sevgilisine, kocasına ailesine sadık, her ihtiyaçlarında yanında olurlar. Böyle bir kadına denk gelmek gerçekten büyük şanstır. Ama erkekler böyle bir kadını şans olarak görmektense geleceklerine yatırım olarak görür, kenarda tutmayı tercih ederler. İşte erkeklerin iç yüzlerini ortaya çıkaran bu kadın modeli çok azdır ve genelde kıymeti ya bilinmez ya da sonradan anlaşılır. Erkeğin onu çözmesine, anlamasına falan gerek yoktur çünkü bu kadınlar sorun silici gibidirler. Onlarla yaşarken sorunlar sizi hep teğet geçer. Öyle hissetmeniz için elinden geleni yaparlar. İşte bu kadınların tükenmez iyiliğinin sonsuza kadar süreceğini sanan erkekler yanılır. Onların içindeki sessiz fırtınaları duymadıkları için yanlış davranırlar. Fırtına koptuğu zaman duyacakları ses çatırdayan çatı sesi olur, benden söylemesi ! Böyle bir kadınla beraberseniz kıymetini bilin, ses verdiği zaman çok geç olacaktır !


7. Çok Duygusal Kadınlar 

Bu tip bir partneriniz varsa eğer, şanslı mısınız değil misiniz sizin karakter ve kişiliğiniz karar verecektir. Zira bu kadınlar hayatı, eski Yeşilçam filmlerinin Filiz Akın’ı gibi yaşarlar. Siz de Ediz Hun olmazsanız bittiniz. Onlar aşk için yaratılmış gibidirler ama seksten hoşlanmazlar, her dakika aşk sözcükleri duymak, mutluluktan ağlamak isterler. Ağlamak hayat biçimidir bu kadınlarda. Mutluysan da ağla, mutsuzsan da ! Ediz Hun olup onu ağlatamayacaksanız hiç yaklaşmayın derim.
Bu tüy kadar naif ruhlu kadınlar erkekleri çok cezbeder ama onların sekse karşı soğuk halleri sonunda bıktırıcı olur. Aslında minicik şeylerden bile çok mutlu olan bu kadınlar, ruhlarını açacak eşleri bulamazlarsa hayatları boyunca mutsuz olup ağlayacaklardır. Bu yüzden böyle kadınlara geleceğe dair sözler verirken kendi beklentilerinizi gözden geçirip öyle girin dünyalarına. Aksi takdirde mutsuz olacak hayat sayısı ikiye çıkacaktır. Ya çok gerçekçi olup durmadan bu kadını toparlayıp duracaksınız ya da siz de çok duygusal olup ateşli gecelere veda edip, bol sohbet muhabbetli gecelere merhaba diyeceksiniz. Seçim sizin.


9.Mükemmeliyetçi Kadınlar 

İşte dört dörtlük bir kadın modeli. Ancak erkeklerin en çok tırstıkları model de budur. Onlar her şeyin en iyisi olsun diye uğraşırlar. Bu kadınlar için zaman çok önemlidir. Çok dakik olurlar, bekletmezler, bekletilmekten hoşlanmazlar. Harika anne olurlar. Düzenlidirler. Temizlikleri titizlik derecesinde olmadığı için takdire şayandır. Monotonluk bir hayat biçimidir. Asla sıkılmazlar. Heyecanı da severler ama her şey yerli yerinde olmalı. Aksaklıkları sevmezler. Kendileri neye önem veriyorsa karşıdan da bunu beklerler. Hayatı düzenli ve kontrollü yaşamayı severler. Sorumsuzluğa tahammülü yoktur.
Böyle bir kadını çözümlemek zor değildir. Anlamaya çalışmayın onun yaşam biçimi böyledir. Davranışları size anlamsız geldiği zaman aklınıza getirmeniz gereken tek şey; “Ben onun için mükemmel bir seçim olduğuma göre uyum sağlamalıyım “ olmalıdır. Unutmayın ! Eğer böyle bir kadınla birlikteyseniz siz de mükemmelsiniz. Aksi takdirde yanında olma şansınız yoktur.


10.Dışarda Hanımefendi Evde Fahişe Kadın 

Maalesef bu cümle kulağa hoş gelmese de toplumumuzda kabul görmüş bir kadın modelidir. Hiç bir erkek yoktur ki bu cümlenin tersi bir kadın istesin. İşte erkeklerin aradığı kadın tipi. Dışarıdan bakınca ağırbaşlılığı dikkat çekerken, baş başa kaldıkları zamanlarda, gözünü dışarı kaydırmayacak bir kadın. Erkeklere göre harika bir tip olan bu kadınlar eğer evde böyle bir duruş sergileyebiliyorsa ona sahip olan erkek de öyle olmalıdır. bununla ilgili Hitchcock’un bir sözü vardır. ” Hepimiz yatakta fahişe olabilecek gerçek hanımefendiler arıyoruz”
Erkekler ! Siz arıyorsunuz da kadın aramıyor mu sanıyorsunuz ? Böyle bir kadına rastladıysanız kendinizi incelemeye alın derim ben. Zira ona hitap edemezseniz, aradığınız o özellikler sizin sonunuzu hazırlar. Bu yüzden kendinize güvenmiyorsanız uzak durulması gereken bir kadın tipi. Anlamaya çalışmayın. Yaşayın sadece.
Buradaki fahişe kelimesi ne kadar kaba gözükmüş ancak anlatılmak istenen şey, rahat be kendini sakınmayan davranışlar olduğunu düşününce bundan gerekli ve doğal bir şey olmadığını anlarsınız. Bu kadınlar için yatak odası demek, gönlünün misafirini ağırlayacağı misafir odası demektir. Bu yüzden böyle bir kadınla gelecek düşünüyorsanız misafiri olabileceğinizden emin olun. Sonra üzülen siz olmayın derim ben.


Yazımın başından beri her tiplemenin sonuna genelde ANLAMAYA ÇALIŞMAYIN cümlesini koymamın nedeni; kadınlar anlaşılmak için değil yaşanmak için vardır. Bu saydığım özellikler illa tek tek var olacak diye de bir koşul yok ! Hepsi sadece bir kadında da var olabilir. Ve siz erkekler ! Kadınları yaşamak için önce kendinizi tanıyıp onlara öyle yaklaşırsanız kadınları yaşarken onların da sizi yaşamalarına olanak verirsiniz.

Sonuçta erke de kadın da farklı yaratılışta birbirini tamamlayan canlılardır. Önemli olan birbirini bulmak ve bulduktan sonra emek vererek sahip çıkmaktır.

Ben ilişki uzmanı değilim ancak bunları söylemek için uzman olmaya da gerek yok. Son olarak erkekleri “yemek, seks, futbol “ diye tanımlayabildiğimiz gibi kadınları tanımlayacak tek bir kelime aradım ve buldum galiba.

Kadın demek ”Aşk demek efendim … Yaşamasını bilene …

Özge Güneş
En Son 3 Yazısı Aşağıdadır . . . (Tüm Yazılarını Görüntüle)
Share

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here